Náhodné výklady

Určitě se vám to taky stalo, jdete kolem karet, nebo po nich úplně bezmyšlenkovitě sáhnete na stolku nebo vašem oblíbeném relaxačně-rozjímacím koutku. A co dělá kartář, když drží v ruce karty? No jasně, míchá! Tak sedíte, hledíte do prázdna, nebo kolem, a mícháte. Mícháte pořád dokola, protože přece nebudete vykládat, jen jste ty karty „náhodou“ vzali do ruky, ale když už je máte, tak je aspoň přerovnáte že jo.
Jen tak náhodou se taky podíváte dospod balíčku, co tam je za kartu. Proč ne, nevykládáte, jen se kouknete. Aha, Císařovna tam je! Zajímavý…a co bude asi tady? A otevřete balíček na náhodném místě. „A to se podívejme! Pohárový král!“ No proč ne, může tam být cokoli. Ale proč zrovna tenhle? A co teda bude další? A jste v tom až po uši, už zase vykládáte! K Císařovně a pohárovému králi v mžiku přibude ještě dalších pár karet a máte před sebou výklad jako malovaný. Akorát, že jste si nic vykládat nechtěli, takže jste nepoložili žádnou otázku…tak co teda s tím teď? Sbalit a založit? Ignorovat? Nemusíte nic z toho, uděláme si normální výklad. I když víme, že máme pokládat otázky, a to nejen ledajaké, ale pokud možno přesné a konkrétní. Ale když se už stane, a vykládáte si bez otázky, máte hned několik možností, co s tím.

1) Podívejte se na složení vytažených karet. Převažuje nějaký živel? Jaký? O co tedy asi tak půjde. Bude se váš náhodný výklad týkat pracovních věcí (pentakly, hole), nebo spíše vztahů a emocí (poháry)? Karta na první pozici obvykle ukazuje jádro věci, další situaci tady a teď, další karty ukazují postupné kroky, které jsou od nás v souvislostí s tou věcí vyžadovány – nebo jsme před nimi naopak varováni, a závěrečná karta obvykle symbolizuje výsledek, pokud budeme postupovat tak, jak nám karty radí. A výklad je na světě.

2) Můžete si pomoci vytažením dalších tří až čtyř karet s tím, že první vyjadřuje, čeho se váš náhodný výklad týká, druhá vaši roli v té věci, další, co se z toho máte naučit a poslední, k čemu to celé bude – tedy co to přinese vám obecně. A je to…

Chcete příklad? Máte ho mít:

Vytažené karty jsou: Trojka pohárů, Královna pentaklů, Blázen, Trojka Holí a Svět

Vidíme na první pohled – dvě karty z VA, dokonce první a poslední…což může naznačovat že se bude dařit (cokoli) a dojdeme od začátku až do konce – dobrá zpráva. Poháry a pentakly také nejsou důvodem k panice.
Řekla bych, že se to týká nějakého setkání s přáteli, známými, oslava, pivo s kamarády cokoli příjemného. Královna pentaklů je možná trochu moc „uzemněná“, třeba se jí nechce jít, raději by seděla doma a četla si, nebo něco tvořila. Jenže Blázen ji nenechá. Napovídá jí, že je asi v tuhle chvíli potřeba se trochu odvázat, odlehčit, pustit ke slovu hru, humor a zábavu. Není důvod to nedělat, nebavit se, máme vizi, svůj plán, víme, že funguje, jde to dobře, nemusíme ho hlídat dnem i nocí, můžeme se povyrazit. Notabene, když máme dovolenou! Svět v závěru? Otevřené všechny příležitosti, možnosti, cíle a jejich dosažení, místo, kam jsme se vydali, když jsme jako Blázen svou pouť začínali…

Takže jsem se dověděla, že si klidně můžu vyrazit se známými a trochu se poveselit, protože mám všechno zajištěné a funkční, a můžu klidně přestat být chvíli tou zodpovědnou manažerkou a chovat se jako Blázen…všechno dobře dopadne a dojdu, kam potřebuji.
Skvělá informace, na to, že se člověk vlastně na nic neptá, co myslíte?