Elemental Wisdom Tarot
Taroteca studio

VŮZ

v případě této karty lze doporučit odvahu. Možnosti totiž nyní jsou. Bude hodně záležet na našem přístupu k životu. Vůz, na kterém sedíme, můžeme řídit, anebo se jím nechat vézt a ponechat na něm to rozhodnutí KAM nás poveze.

Vůz je kartou vítězství, triumfu, změny, a jeho poselstvím je síla vůle a kontrola. Úspěch spočívá ve schopnosti rozpoznat, kdy je potřeba se podrobit a odevzdat se, a kdy vzít vše do svých rukou. Poznejte svou vlastní sílu a schopnost udržet pořádek uprostřed chaosu. Jste schopni dosáhnout víc, než si myslíte. A až dosáhnete toho, co jste si předsevzali, neusínejte na vavřínech. Stále je čemu se učit a čeho ještě dosáhnout. Vůz je kartou, která hovoří o aktivitě a pohybu, často mluví i o cestách, nebo událostech s cestami spojenými.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: Buďte odvážní, podnikaví a smělí. Využijte schopnosti vytvořit si vlastní názor. Buďte vytrvalí v cestě za svým cílem. Své síly – koně opačných barev – berte ne jako protikladné a rozporuplné, které vás vláčí sem tam, ale jako doplňující se, spolupracující, které vás pomohou dostat, kam potřebujete.


Co byste dělat neměli: nebuďte neskromní, vzteklí, ukvapení, nenechte se táhnout nepřiměřenými ambicemi. Nebuďte bezohlední, nerozvážní a lehkomyslní. Neschopnost se ovládat a netrpělivost vás na cestě k úspěchu určitě zavede jinam.

Ve vztazích: znamená Vůz dobrodružství, vztah na dálku, novou lásku, útěk ze starého vztahu, ale i vrhání se do rizikových vztahů a dějů, nebo lehkomyslné opouštění starého, důvěrně známého okolí.

Ve financích a práci: symbolizuje člověka, kterého pokud se nevzdává, čeká úspěch. Finanční úspěch je na dosah, pokud budete mít emoce pod kontrolou, půjdete za svým cílem a předčasně se nevzdáte. Musíte udržet své city a finanční cíle v rovnováze. Proto přizpůsobte své tempo dlouhé cestě, kterou máte před sebou.

Ve zdraví: protože Vůz je jednou z karet pro znamení Raka, symbolizuje hlavně zdraví žaludku a lymfatické soustavy. Neustálý stres může vést k poruchám trávení nebo k problémům s horní částí trávicí trubice – pálení žáhy. V normální poloze symbolizuje tato karta obvykle vyrovnaný zdravotní stav.