HOUBOVÁ POLÍVKA

K téhle úvaze mně přivedla frustrace z toho, že ač miluju chození na houby a konečně začaly růst, nejsem časově s to, dostat se v dohledné době do lesa.  A tak jsem vám aspoň vymyslela výklad, abyste viděli, že tarot je s vámi ve všech vašich touhách a odpoví i na zcela obyčejné věci.

Třeba na to, jaká bude Vaše houbová polévka, kterou si uvaříte na víkend.

„A neurazí se na mně ty karty?“ nebo taky „…a není to rouhání nebo tak něco?“ jsou poměrně časté otázky v souvislosti s tím, na co všechno se dá tarot použít. Už jsem před časem psala poznámku na podobné téma – tuším „jak se ptát“. S tím úzce souvisí to, na CO všechno se ptát. A je to tady znova – opravdu úplně na všechno!

Karty nejsou bůh (jakékoli víry) a přesto, že si respekt a úctu zaslouží, nemusíme se jich přece bát, ani se před nimi stydět. Můžeme si od nich vyžádat radu, kterou právě potřebujeme a zdaleka to nemusí být jen rada na téma nejhlubšího rozvoje osobnosti, nebo nějaké zásadní filosofické téma.

Jsme lidé a žijeme své obyčejně neobyčejné životy den za dnem, jak umíme nejlépe. Je normální, že nás zajímají i tak „přízemní“ věci, jako jsou peníze, láska, nové auto, sousedčiny nové šaty nebo milenec. A použít k otázkám můžeme všechno, na co právě myslíme. Představovala jsem si ten les, hříbky v mechu, a pak mně napadlo, že to je zemský živel jako vyšitý…a pak, jaké by byly asi různé houby živly, a od toho je k tarotovému výkladu jen kousek. Nebojte se udělat si jakýkoli vlastní výklad na jakékoli téma. Skládáme si život po svém, z toho nejlepšího, co máme k dispozici – jako bonboniéru podle Forresta Gumpa a nebo taky ještě obyčejněji, jako houbovou polívku, co chutná jako od babičky. Co za houby si do ní dáme, to tam máme a podle toho naše polévka voní a chutná. Tak jaká bude ta vaše?