Tarot Grand Luxe
Ciro Marchetti

ŠESTKA POHÁRŮ

se často objevuje v okamžicích, kdy člověk vnitřně prožívá něco zvláštního, neobvyklého – a často může mít neoprávněnou obavu, že se „zbláznil“. Pocity bývají silné, euforické, nadnesené, logická kontrola je vyřazena.

Neměli bychom ale mít obavy – stav, který takto prožíváme je na místě a měli bychom jej využít, nikoli se obávat . Čas je nakloněný tomu, abychom navázali a prožívali pěkné vztahy s druhými lidmi, dali jim, nebo naopak obdrželi od nich dobré rady a pochopení. V tomto období se nám bude velmi dařit intuitivně rozumět cizím problémům, i je objektivně srovnávat se svými vlastními, hledat a nalézat skryté vztah mezi skutečnostmi a ději. Pokud jde o náš vnitřní svět, do jisté míry přináší tato karta i určitý únik z reality, ale v takové míře, která je nejen téměř neškodná, ale naopak prospěšná, protože přináší inspiraci a nový pohled na svět. Toto období je rovněž příznivé pro setkání s lidmi z naší minulosti, kteří nám byli blízcí, nebo se vnoří nějaké záležitosti z minula. Ať už půjde o něco konkrétního, nebo jen o vzpomínky, nebo nostalgický pohled zpět, většinou to bude příjemné. Zavzpomínejme a načerpejme sílu a pozitivní myšlení v něčem pěkném, co jsme zažili.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: vzpomínejte na milé věci, které jste zažili, sněte, buďte chvíli dětsky naivní a bezstarostní. Buďte solidární s ostatními, dovolte si být sentimentální a nostalgičtí, nebraňte se citům z minulosti. Radujte se ze života tak, jak to dokážou malé děti.

Co byste dělat neměli: nevynášejte nad nikým morální soudy, pokud si nejste jisti, že sami morálním životem žijete, nesetrvávejte v nostalgických náladách, pokud se tím jen chcete vyhnout skutečnosti či vlastní odpovědnosti. Nelpěte na věcech, které už neexistují. Moralizující postoje k sexualitě také nejsou tím pravým, co byste měli nyní dělat.

Ve vztazích: tato karta přináší pěkný partnerský vztah, návrat starých lásek, vyjasnění po bouřkách a uklidnění nepříjemností. Přináší také dobré zprávy ohledně dětí, a dobré kontakty s přáteli z dětství.

Ve financích a práci: dobrá karta pro změny zaměstnání, vynikající možnosti pro pracovní a osobní rozvoj. Tendence nakupovat zbytečnosti a rozdávat je druhým. Někdy nenadálý zisk, případně výhra.


Ve zdraví: zosobňuje pevné zdraví zrcadlící harmonický citový život. Příjemné prostředí přináší úlevu ve zdravotních nesnázích a umožňuje odpočinek a zotavení.