The Light Seer´s Tarot
Chris Anne Donnelly

RYTÍŘ POHÁRŮ

Tato karta reprezentuje atmosféru jarního ovzduší, nebo mírného večerního vánku, přinášejícímu poklid a romantickou atmosféru lásky, radosti a dobré nálady. Často představuje prostě jen klima, nebo určitou náladu nějaké situace.

Většinou bývá s rytíři spojen nějaký pokrok, změna a pohyb, nebo aspoň pokusy o to. U rytíře by si také člověk měl být vědom určité pomíjivosti, stejně jako u pážat se nedá spolehnout na to, že setrvá. V praxi se tato karta projevuje nejčastěji jako „princ na bílém koni“ – velmi často je to nový milenec. Pokud se ale nezabýváme vztahem, tak je to rozhodně něco, co potěší naši duši a srdce. Nebezpečí této karty spočívá v tom, že onen „princ„ může být jen naše iluze. Měli bychom si tedy prověřit, jestli naše potěšení spočívá opravdu na reálných základech, nebo jen nepodléháme klamu a okouzlení. Každopádně nastal čas se otevřít, dělat láskyplná i romantická gesta, být laskavý a vstřícný.


Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: neváhejte s nějakým láskyplným gestem nebo nabídkou. Buďte upřímní, citliví a vstřícní. Pokud dobýváte, tak pomocí citů.

Co byste dělat neměli: nedívejte se na svět růžovými brýlemi povrchnosti. Nebuďte nezodpovědní, nespolehliví, nepodléhejte sklonům k zahálčivosti. Nelžete, nešvindlujte. Nepodléhejte závislosti.

Ve vztazích: Tento rytíř může představovat milence, na kterého se lze spolehnout (i v případě, že se vztah později rozpadne), skutečnou, opětovanou lásku, bezstarostný začátek nového vztahu, usmíření, soulad, milostnou romanci.

Ve financích a práci: můžete se beze všeho uvolnit a dopřát si klidu. Máte před sebou radostné a pokojné období, budete moci pracovat v příjemné atmosféře a s dobrou náladou.

Ve zdraví: příjemnou a láskyplnou atmosféru přináší tento rytíř i ve zdravotní oblasti, jen bychom neměli příliš lenošit.