KARTY ZE SAD: The Light Seers tarot, Retrospective Tarot a Encore tarot
od Chris Anne Donnely a Cira Marchettiho

Tak zase nový rok…

A je to už blízko přátelé. Začne Nový rok. Další v řadě. Rok se zdvojenou dvacítkou, rok dvojího Soudu. A také Císaře samozřejmě.

Obvykle stačí ve výkladu jedna karta Posledního soudu, abychom zpozorněli a začali se vážně zabývat pátráním, čeho v našem životě by se asi měla tato karta týkat. A teď budeme mít najednou dvě. A ještě, když je sečteme, dostaneme Císaře, který na vše zdá se dohlédne z moci jemu dané.

Jak jsem o tom tak přemýšlela, říkala jsem si, že bych to asi pojala tak, že jeden Soud bych si nechala pro sebe a jeden pro věci kolem mě, a Císaře bych vždycky požádala o radu, případně pomoc nebo intervenci, protože on může 😊.

Můj osobní Soud mi dává možnost začít s čistým stolem a klidně úplně znovu. Můžu nechat všechno z minulosti plavat. Můžu přestat pořád dokola analyzovat, co jsem udělala špatně a za co bych se měla stydět. Můžu si odpustit své chyby a omyly. Nemusím obviňovat sebe ani nikoho jiného, můžu odpustit. Odpuštění je důležitá součást Posledního soudu. Dá nám svobodu. Možnost se znova nadechnout. Vzít si sebou dál jen to, na co můžeme být hrdí. Schopnost pochválit se za něco, co jsme udělali dobře. Schopnost pochválit partnera. Ocenit ostatní. Osvobodit se od starých zvyků, které nebyly dobré k ničemu, ani pro nás samotné. A to je hodně. Chci toho využít a tento rok se o to pokusím.

Ten druhý Soud mi dá možnost podívat se objektivně na věci, které se dějí kolem. Může znamenat přehodnocení a obrodu. Opuštění nefunkčních vzorů. Stanovení nového pořadí hodnot a priorit. Uvědomit si, za čím a jakým způsobem chci jít dál. Koho při tom budu následovat i koho chci vzít na tu cestu sebou. Uvědomit si, co všechno se v minulosti osvědčilo, a co naopak nefungovalo vůbec. Poučit se i z chyb ostatních. Dobře se dívat. Nevěřit slepě všemu, co je víc nahlas, než to ostatní. Naučit se rozhodovat sám za sebe. I to je velmi mnoho. Tyto možnosti pro příští rok vnímám velmi výrazně.

A Císař, který se objevuje jako součet obou Soudů? Je autoritou, bytostí v pozadí, šedou eminencí , která s námi neviděna bude a s kterou můžeme mluvit, radit se a v případě potřeby i žádat o pomoc. Koho jiného, než moudrého vladaře? Toho, kterého máme každý v sobě a jen někdy mu nasloucháme. Toho, který nás učí zodpovědnosti, píli a vůli. Toho, kterého je proč si vážit.

Myslím, že příští rok pro nás bude dobrý. Naučí nás mnoha novým věcem, s mnoha se budeme muset rozloučit, ale mnoho jich také získáme.

Ať jsou ty, které získáte, pro vás osobně mnohem lepší, než ty, které opouštíte. Ať se vám daří dobře a jste sami sobě dobrými vládci! Hezký a úspěšný rok 2020! Sara

Výklad na celý rok 2020 najdete TADY