TAROTOVÝ VÝHLED 
pro rok 2023

výhled na rok 2023 – pro zvětšení klikněte

Rok se s rokem sešel jak se říká…sešli jsme se i my tady spolu. Doufám, že ani vám nechybí nikdo, kdo vám byl blízký a jste v plném počtu. Moc bych to přála nám všem. Podívejme se jako každý rok, jak nám padly karty.

Trochu jsem ten výklad oproti jiným letům rozšířila ještě o jeden aspekt věci – a to roční období – jak se budeme mít a cítit v těch časech zrovna třeba v zimě, nebo později v radostném létě. Nemusí to souviset s žádnou oblastí našich dotazů, jde jen o nás, jak pro nás bude období příznivé, nebo na co si dát pozor. Tyto karty najdete na okrajích kruhu. Není to nic složitého.

Tak můžeme? Jdeme na to!

Obecně: I v tomto roce se vyskytnou karty, které nebudou úplně jednoduché, natož pak události, které budou provázet. Nicméně i přesto mohu říci, že ani tento rok nebude k zahození a určitě se ho podaří zvládnout úspěšně, i když s určitou námahou v některých oblastech.

  ROČNÍ OBDOBÍ

JARO
7 POHÁRŮ . S jarem přijde jako obvykle velká spousta příležitostí k nejrůznějším aktivitám. Důležité bude, abychom se dokázali rozhodnout pro některou možnost, a sáhli po ní. Nikam se nedostaneme, když budeme jen koukat a snít o tom, coby kdyby, a nic neuděláme. Uvědomme si, co je pro nás nyní nejdůležitější. Vyberme si náš první krok a tím začněme, a potom uvidíme. Pokud to nepůjde, jsou i jiné, stejně dobré možnosti. Jde jen o to, přejít od snů k činům a využít jich.

 

LÉTO
4 HOLÍ. Tato karta naznačuje, že léto bude přát oslavám dílčích úspěchů, rodinných událostí i prostých radostí v životě. Setkávání s přáteli, pochvaly i přízeň. Ocenění jsou pro nás důležitá, užijme si jich! Jen nazapomínejme po oslavách také v započatém směru a práci pokračovat, je to čtyřka, ještě je před námi spousta práce 🙂

 

PODZIM
ESO MEČŮ. Na podzim se pravděpodobně objeví možnost, jak si vyjasnit některé váznoucí záležitosti, nedorozumění, omyly a komunikační šumy. Vyříkat si vše načisto, odstranit nánosy, i třeba letité, nepochopení a myšlenkových konstrukcí. Také bude možné začít pracovat na svém dalším rozvoji pokud jde o studium, komunikační dovednosti, plánování a strategii. podzim prostě bude přát hlavě. Meče jsou vzduch, tedy v stále v pohybu. Pořád je se co učit a na čem pracovat.

 

ZIMA
ČTYŘKA PENTAKLŮ. Jinak se této kartě také říká „přílišná opatrnost“ Tak se podle toho zařiďme. Je sice v pořádku, dělat si nějaké rezervy a zásoby a nerozhazovat už nastřádané, nicméně bez určitých rozumných investic do běžných záležitostí – a to i těch, které nám dělají „jen“ pouhou radost, bychom se obejít neměli. Obrazně – pokud se budu bát zvednout zadek ze židle proto, abych o ni nepřišel, budu mít sice na čem sedět, ale zase nikam nedojdu, což chci …Takže opatrnost je v pořádku, ale ze samého strachu nežít, to už je moc!

 

JEDNOTLIVÉ OBLASTI ŽIVOTA

1.Duch (podstata) roku – KRÁLOVNA POHÁRŮ

Tahle královna naznačuje citové naplnění, spokojenost, dobré pocity. Samozřejmě že se mohou dostavit nostalgické nálady a mírné chandry, nenálada, ale to už k životu patří. Důležité je se v nich neutápět, ale soustředit se na to, co nám dělá radost – slunce, barvy, příroda, láska, umění, rodina…není toho zrovna málo, co máme.

 

 2.Jak se budeme cítit – DESÍTKA HOLÍ
Tato karta se jeví jako ne úplně dobrá zpráva, pokud jde o to, jak si my sami budeme připadat. Je to otázka. Ona totiž Desítka holí poukazuje někdy na nepříliš šetrné nakládání s vlastními silami. Mohli bychom přehodnotit, zda opravdu všechny ty hole, co máme na zádech nutně potřebujeme táhnout sebou a zda některé není lepší už někde natrvalo odložit. Tenhle pocit přetížení, i když není nijak příjemný nám ale pomůže si uvolnit ruce, nadechnout se a nabrat sílu jít dál a lehčeji. Nemusíme se zhroutit jen pro pocit, že to zvládnout musíme. Nemusíme. Nejsme stroje, můžeme mít slabší chvilky a není ani naší povinností nakládat na sebe břemena celého světa. Některé z těch těžkých holí můžeme předat někomu silnějšímu, někomu, kdo nám pomůže břemeno nést, anebo nás ho dokonce zbaví. A nebo někomu, kdo je jednoduše dobrým parťákem, oporou a pomocí.

 3. Oblast financí – KOLO.

Pokud jde o finance, bude to tak trochu nahoru dolů, ale pokud se budeme držet ve středu Kola, tj na místě, kde to s námi nejméně hází a cítíme nejméně otřesů, měli bychom to přestát bez úhony. Nenechat se rozhodit je asi tak ve stručnosti motto tohoto sdělení. Nenechat se vláčet panikou ani oslavami ode zdi ke zdi, snažit se být vždy tak „akorát“. Pravá míra, to bude to ono. A protože Kolo má jako klíčovou vlastnost otáčení se, pamatujme, že zase bude lépe. Ale může být i hůře. Mějme na paměti obě tyto meze a zvládneme vše bez karambolů.

 4. Události v rodině BLÁZEN

Tahle karta můře do rodiny přinést nové začátky, humor, nadhled, důvěru a optimismus. Je příležitostí začít znovu, nebrat vše tak smrtelně vážně, dokázat se posunout a učit se z chyb. Hrajme si s dětmi a učme se od nich jejich bezprostřednosti, upřímnosti a důvěře. Nebojme se začínat znovu od začátku. Věřme svým instinktům a citu pro situace. Reagujme spontánně. Všechno bude jednodušší. Někdy dejme hlavě dovolenou a řiďme se srdcem.

 

 5. Kondice MÁG

 Pokud jde o naši kondici, slibuje Mág schopnost dosáhnout takové, jakou chceme nebo potřebujeme mít, pokud pro to něco sami uděláme. Mág je kartou schopností a vůle. Pokud si něco přeje, je schopen toho dosáhnout všemi dostupnými způsoby, co je dobrá zpráva. Pokud se potýkáte s nějakými fyzickými potížemi, můžete na nich v němalé míře začít pracovat i sami. Někdy dokonce jet vy sami, nikdo jiný za vás totiž cvičit, rehabilitovat ani dodržovat potřebné režimy nemůže. To můžete jen vy. A sílu vůle to chce. Ale Mág jí má dostatek, což je skvělá zpráva. Pokud budete chtít, bude se vám dařit!

 6.Láska a partnerství – POSLEDNÍ SOUD

Tato karta napovídá, že v oblasti partnerství, vztahů a lásky bude čas na bilancování. Zhodnocení stavu a jejich řešení. Je to příležitost k ukončení nefunkčních záležitostí, starých, nedořešených věcí, které sebou táhneme třeba už roky, i k provětrání všech koutů našich vztahů. Můžeme se rozhodnout, zda se vrátíme, a ještě budeme na jejich stavu pracovat, nebo jestli je čas uzavřít minulost a pokračovat s čistým štítem. Někdy bývá ukončení starých křivd vysvobozením, uvolníme si jím cestu dále.

 7. Omezení, negativní vlivy – DVOJKA MEČŮ

Tahle karta vyjadřuje stav, kdy nejsme ochotni, nebo nemůžeme zaujmout nějaký jasný postoj. Obvykle nechceme, nemáme názor, nebo jednoduše nechceme volit jednu stranu. Ať už proto, že nemáme dost informací, nebo proto, že se sami nedokážeme rozhodnout. Dělat, že něco nevidíme, nám nepomůže s tím, aby to zmizelo. Strkat hlavu do písku nemůžeme donekonečna. Ale teď jen možná není ten správný čas na rozhodnutí. Můžeme počkat, ale to čekání je zároveň tím, co nás omezuje v postupu.

 8. Kariéra – TROJKA PENTAKLŮ

Pentaklová trojka přeje spolupráci. Může se nám otevřít nová možnost pracovního partnerství, spojení v projektech, trpělivé budování základů pro něco nádherného. Netrapme se s věcmi sami, pokud nestiháme, můžeme přizvat někoho se zkušenostmi, které nám chybí – bude to jen ku prospěchu věci

 

 9.Společnost kolem mě – KRÁL POHÁRŮ

Pohárový král nám přináší soucítění, empatie, schopnost naslouchat druhým. Můžeme tvořit něco nového prostřednictvím umění, laskavosti a pochopení. Obklopujme se lidmi, kteří nám přinášejí pohodu, radost, emoce i laskavou a moudrou zralost. Buďme sami laskaví a chápaví, nekritizujme stále sebe ani ostatní. Voda je element přijímající, přijměme sami sebe i ostatní bez podmínek a s otevřeným srdcem. Život bude lehčí a radostnější.
Užijme si krás, které svět kolem stále ještě nabízí – klidu přírody, ticha, pohledu do čisté vody, panorama hor, i síly oceánu. Co budeme my sami vysílat do okolí, to se k nám zase obloukem vrátí. Nemusíme se přetvařovat, abychom se zalíbili někomu, kdo od nás jen bere a sám nic nenabízí. Buďme sví, klidní, laskaví, tolerantní a chápající lidé.

Ať se nám všem v roce 2023 daří!