TAROTOVÝ VÝHLED 

The Mystical Moments Tarot
Kathrin Welz Stein

Rok se s rokem sešel jak se říká…sešli jsme se i my tady spolu. Doufám, že ani vám nechybí nikdo, kdo vám byl blízký a jste v plném počtu. Moc bych to přála nám všem. Podívejme se jako každý rok, jak nám padly karty.

Trochu jsem ten výklad oproti jiným letům rozšířila ještě o jeden aspekt věci – a to roční období – jak se budeme mít a cítit v těch časech zrovna třeba v zimě, nebo později v radostném létě. Nemusí to souviset s žádnou oblastí našich dotazů, jde jen o nás, jak pro nás bude období příznivé, nebo na co si dát pozor. Tyto karty najdete na okrajích kruhu. Není to nic složitého.

Tak můžeme? Jdeme na to!

Obecně: Musím říci, že i když se pro příští rok vyskytly i karty, které nebudou snadné, obecně to určitě zvládneme se ctí. Přesto, že v některých oblastech dostaneme lekci, pomohou nám se sebrat a jít dál. Celkový pohled na karty je spíše optimistický. Věřím, že pokud přijmeme výzvy jako výzvy pro nás a ne jako nevyhnutelný ortel, dokážeme hodně! Uvidíte! A nebude nouze ani o dobré a silné momenty.

JARO
2 POHÁRŮ Pro jaro to vypadá přesně jak to má být. Příjemná a milá setkání, nové lásky, porozumění, spřízněná duše, setkání se s někým, kdo nám bude blízký. Těším se!

LÉTO
6 MEČŮ Tato karta naznačuje, že bude možná potřeba pustit se z bezpečného a vysezeného hnízdečka někam dál. Opustit komfortní zónu. A zažít klidně i nepohodu. Ona nás totiž může dovést až tam, kam opravdu chceme, jen jsme si ještě netroufli. Cesty budou otevřené a situace příznivá – tomu, sebrat odvahu a pustit se k novým břehům. I když to tam neznáme. Jsme vybaveni dobře – máme zkušenosti, umíme komunikovat, máme nápady… Tak směle vstříc novým obzorům!

PODZIM
KRÁLOVNA POHÁRŮ – naznačuje citové naplnění, spokojenost, dobré pocity. Samozřejmě že se mohou dostavit společně s podzimem obvyklé nostalgické nálady a mírné chandry, ale to už k podzimu patří. Důležité je se v nich neutápět, ale soustředit se na to, co nám dělá radost – slunce, barevné listí, mlhavý les, houby, voňavá jablka, rodina…není toho zrovna málo, co máme.

ZIMA
PÁŽE PENTAKLŮ Tohle Páže má v hlavě dobře srovnané své cíle a plány už od dětství. Nezapomínejme na to, co jsme si jako děti přáli, umínili a po čem jsme toužili. Dlouhé zimní večery přímo vybízí k spřádání plánů a práci na nich. Páže pentaklů nikdy nemá problém s učením se věcem, které potřebuje pro své záměry. Dokáže v tom být dobré, i když ho to moc nebaví. Ví, že některé věci jsou pro naše další směřování prostě nezbytné. Takže – studujte, učte se, zdokonalujte se ve svých dovednostech, které chcete v budoucnu uplatnit. Vyplatí se to. I když to nejde nijak zvlášť rychle.

JEDNOTLIVÉ OBLASTI ŽIVOTA

Duch (podstata) roku – ČTYŘKA MEČŮ

Mečová čtyřka nám naznačuje, jaká bude celková nálada příštího roku. A vypadá to, že bude potřeba se pořádně zotavit. A celkově trochu zabrzdit, nesnažit se předehnat rychlík, zastavit se a naslouchat. Potřebám svým, ale i potřebám ostatních. Není doba na to, lámat věci přes koleno. Nefunguje snaha všechno za každou cenu kontrolovat a ovlivňovat. V této chvíli nemůžeme dělat nic. A pokud nelze dělat nic, můžeme té chvíle využít k tomu, abychom se my sami dali dohromady, ulevili si, odpočinuli a byli připraveni na další cestu. Nebojujme s tím, přijměme, že prostě někdy nemůžeme zařídit a vyřešit všechno. A víte, že schopnost nedělat nic a nechat věci být je jedna z nejtěžších, ale leckdy také nejúčinnějších?


Jak se budeme cítit – VŮZ

Tato karta se jeví jako dobrá zpráva. Na Voze můžeme ovlivnit, kam, a jak rychle nebo pomalu pojedeme, jestli vůbec chceme někam jet a celkově nám odevzdává věci do našich vlastních rukou. Můžeme si je řídit po svém. I když musíme být připraveni převzít za své řízení i odpovědnost. Tato možnost nás posune dál, dá nám volnost, pohyb, rychlost, záleží na nás, zda to bude poklidná jízda, nebo závod.


Oblast financí – TROJKA POHÁRŮ.

Vypadá to, že v této oblasti bychom mohli být příští rok docela spokojeni, možná bude dokonce nějaký důvod k radosti na tomto poli. Je však potřeba si uvědomit, že oslava úspěchu je dobrá věc, zejména s přáteli, ale neměli bychom v ní setrvávat už navždy, je potřeba se druhý den zase obléct a jít do práce 😊. Je to přece jen jenom trojka…nic víc, ještě je nějaká cesta před námi.

Události v rodině 10 HOLÍ

bude toho asi docela hodně. A není se co divit. Začalo to už minulý rok. Zátěž vnějších vlivů se promítla velmi často dost negativně i na rodinných vztazích, ať už z jakýchkoliv důvodů. Přece jen, bylo to období nejistoty, co bude dál, obav a nejrůznějších zkoušek vztahů. Kdo to vše ustál ve zdraví a klidu, může si gratulovat. A přišel tedy čas udělat revizi toho, co z té zátěže je ještě nutné sebou vláčet dál i do příštích dnů a co můžeme s klidným srdcem nechat na chodníku, či zmizet v propadlišti dějin. Nenakládejme si toho na sebe víc, než jsme ještě schopni zvládnout, nemusíme se zhroutit jen pro pocit, že to zvládnout musíme. Nemusíme. Nejsme stroje, můžeme mít slabší chvilky a není ani naší povinností nakládat na sebe břemena celého světa. Některé z těch těžkých holí můžeme předat někomu silnějšímu, někomu, kdo nám pomůže břemeno nést, anebo nás ho dokonce zbaví. A nebo někomu, kdo je jednoduše dobrým parťákem, oporou a pomocí.

Kondice – SMRT

Chápu, že jste se možná lekli. Ale věřte, že tato karta obvykle spíše znamená nějaké zásadnější změny, než fyzickou smrt jako takovou. Můžeme pravděpodobně čekat nějaký obrat v naší kondici, a to oběma směry. Můžeme se dočkat zlepšení našeho stavu, pokud máme nějaké problémy a ve finále se cítit jako znovuzrození, ale také se může stát, pokud se nebudeme svému tělu dostatečně věnovat, že se můžeme setkat i s nějakými potížemi a věřme že přechodným zhoršením, které nás bude mít pravděpodobně za úkol důrazně upozornit, že zdraví máme jen jedno a je potřeba o něj pečovat. Tak to prosím neberme na lehkou váhu a starejme se o svou fyzickou schránku s péčí a láskou. Vždyť je naše!

Láska a partnerství – 5 MEČŮ

Tuto kartu charakterizuje jedna věta -Strach z prohry. Pokud tahle karta vyjde v oblasti vztahů, může nám dopředu pomoci pochopit, jaké že problémy můžeme v našich vztazích i u sebe osobně v této souvislosti zaznamenat. Ne všechny vztahy, kterými zrovna žijeme, jsou naše první. Takže bývají poznamenány zkušenostmi, které nemusí být vždy dobré. A je lidské, že se potom bojíme, že se bude nepříjemná situace opakovat. Že prohrajeme boj o lásku. Že selžeme jako partner, nebo třeba i jako rodič – protože i to je partnerský vztah. Vycházíme z předchozích zkušeností a často si raději nový vztah vůbec nepustíme, jen abychom zase neprohráli. A to je škoda nemyslíte?

Omezení, negativní vlivy – SÍLA

Tato Síla vyjadřuje naši schopnost něco dělat, nebo naopak nedělat. A také schopnost žít se svými vnitřními démony a učit se s nimi zacházet. I vycházet. Přijmout je. Ti démoni se jmenují Strach, Hněv, Vztek a podobné jistě známe všichni. Je důležité umět je přijmout. Vědět o sobě, že jsem sice vzteklý, ale umím se svým vztekem zacházet tak, aby nedocházelo k zjevným škodám je super. Takže například při rozhovoru s nadřízeným, nebo s pubertálním potomkem zůstáváme v klidu a svůj vztek si vybijeme později ve fitku, na kickboxu nebo prostě prásknutím dveřmi. Škody na vztazích i majetku jsou potom minimální a váš pocit, že jste silní a odolní jedinci je k nezaplacení. Mějte se rádi jak jste – i se svými chybami. Někdy se mohou totiž i hodit.

Kariéra – VELEKNĚZ

Pokud jde o kariéru, je karta Velekněze velmi vítaná. Kromě toho, že jde o ochrannou kartu, je to i karta moudrosti, vzdělání, obecného rozhledu a mistrovství. To není vůbec k zahození. Od Velekněze se můžete mnohému naučit. Pozorujte, naslouchejte a vnímejte. Vše, co zasadí semínko zvídavosti do vaší duše je dar. Chopte se ho, starejte se o něj a kultivujte ho. Jednou můžete být Veleknězem i vy sami.

Společnost kolem mě – 2 PENTAKLŮ

Pentaklová dvojka hovoří o nutnosti nějakého vyvažování věcí. Máme toho prostě všichni hodně a je potřeba to vše nějak ustát tak, aby nám to celé nespadlo na zem. Takže balancujeme, žonglujeme, snažíme se stihnout vše najednou. Naše pozornost se tříští a výsledky často nejsou dobré, pokud nejsme mistry v žonglování. Pravděpodobně se setkáme v našem okolí s roztěkaným přístupem, kdy nám nemusí být věnována plná pozornost, i když bychom si to zasloužili, nebo to potřebujeme. Všichni toho budeme mít velmi mnoho naloženo a musíme se snažit to ustát. Odměnou se naučíme být flexibilní, přizpůsobiví a zvládat spoustu věcí s lehkostí a grácií. Nikdy by to ale nemělo být na úkor kvality a radosti ze života.

se nám všem v roce 2022 daří!