The Light Seer´s tarot
Chris Anne Donnelly

ČTYŘKA MEČŮ

toto je karta pauzy a přestávky. Často vychází tehdy, když nemůžete v dotazované věci nebo daném období nic dělat. Ne proto, že byste nechtěli, ale proto, že to nelze. Tato karta tedy neukazuje na to, že něco skončilo, ale na to, že došlo k zastavení či přerušení událostí.

V tomto období možná bude nejlepší udělat si dovolenou a odpočinout si, nebo aspoň pokud lze, dělat „mrtvého brouka“ a raději si všechno srovnat v hlavě, než se zase dáte do nějaké aktivity. Odpočinek a regenerace jsou nyní poměrně nutné – je potřeba načerpat síly do dalších „bojů“ a připravit se na nové události a zážitky.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: stáhněte se trochu do ústraní, přemýšlejte a plánujte. Nechte událostem volný průběh. Ustupte do pozadí. Využijte nucené pauzy k co nejlepšímu zotavení a rekonvalescenci, pokud jste byli nemocní. Buďte zdrženliví a soustředění. Také mlčenlivost bude patřit spíše mezi přednosti. Uvolněte se a berte věci s nadhledem.

Co byste dělat neměli: nebuďte otrávení. Nepouštějte se do konfrontací s jinými lidmi Místo, abyste se chvatně rozhodovali, nebo si něco vynucovali, ustupme o kousek zpět. Nesnažte se dávat věci do pohybu násilím.

Ve vztazích: je čas zamyslet se nad nepsanými dohodami mezi vámi a partnerem. Často můžeme nalézt nějakého „kostlivce“ ve skříni a nechceme připustit, že jde o nevyřešené pocity a problémy. Mluvte spolu. S problémy v komunikaci se může dostavit pocit izolace a neporozumění.

Ve financích a práci: v práci se nemusí dařit nejlépe, věci mohou uváznout. Může stagnovat projekt, nebo „jen“ kleknout počítač. Můžete se cítit omezeni, protože jste ztratili práci nebo jste v pracovní neschopnosti. V každém případě byste proti tomu teď neměli bojovat, ale využijte této pauzy ke zklidnění. V pravý čas půjde vše lépe.

Ve zdraví: tato karta zvěstuje nepříliš pevné zdraví, období rekonvalescence po nemoci nebo operaci. Život vás možná donutí chvilku ležet a přemýšlet o cestě, kterou jdete, a možná třeba změnit směr. 4. Mečů může znamenat nedostatek fyzické energie. Proto byste měli odpočívat, abyste ji zase obnovili.