Ciro Marchetti
Marchetti tarot

ŠEST MEČŮ

Cesta, nové perspektivy, překonání obtíží, nechat minulost za sebou

Je tu okamžik, kdy je potřeba bez problémů za sebou nechat staré břehy. Opouštíte špatnou situaci a směřujete k řešení. Ačkoli se ubíráte správným směrem, 6. mečů vám připomíná, že je potřeba mít na paměti potíže, jimiž jste prošli a poučit se z nich. Záhy vplujete do klidnějších vod, i když tato plavba může být spojena s obavami a stísněností.  Možná váháte, jste neochotni ke změnám, ale to je jen tím, že nevíte, ani nedokážete odhadnout, co vám nový stav věcí přinese.

Jenže, ruku na srdce, to přece nevíme o ničem, co bezpečně neznáme. A nepouštět se do neznáma jen kvůli pocitům nejistoty? Zřejmě bychom dodnes žili v jeskyních a nebylo by objeveno kolo. Máte-li nějaké potíže, s chutí vyzkoušejte libovolné cesty k jejich řešení. 6. Mečů znamená schopnost pochopení souvislostí a jejich uvedení do praxe, a mezi ostatními mečovými kartami bloudění, zmatku, iluzí a sobeckých postojů je ostrůvkem pochopení. Přináší zlepšení, tak se nebraňte novým zkušenostem, i když se při tom budete cítit poněkud nejistě.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: Buďte připraveni mluvit s ostatními a vyměňovat si myšlenky, je zde i reálná možnost spolehnout se na radu odborníka. Pusťte se toho dřívějšího – pokud se budete jen držet známých věcí, nic tím nezískáte.

Co byste dělat neměli: nepřijímejte za své cizí názory jen pro klid, nehádejte se ze strachu z nových směrů nebo začátků, nebojte se spolehnout na sebe, teď můžete J.

Ve vztazích: tato karta přináší dobré pochopení druhých osob nebo aspoň jejich problémů. V manželství a v rodině provází uklidnění sporů, vysvětlení minulých problémů, spojenectví.  V lásce se pomalu rýsuje změna- zda to nové bude spočívat v tom, že učiníte krok směrem ke druhému, nebo že si budete udržovat odstup, to už musíte posoudit jenom vy.

Ve financích a práci: možná si uvědomíte, jakou cestou vás vaše činy přivedly k současné finanční situaci. Tato karta nabízí možnost urovnání finančních záležitostí a poskytuje čas na zamyšlení nad tím, co jste udělali a jaké to mělo výsledky.

Ve zdraví: po stresujícím období přichází čas uzdravení, spolu s návratem mentální stability. Nemocní se dočkají zlepšení. Uvažte, zda jste si náhodou nevypěstovali ochromující návyky, jako např. stresovat se kvůli nepodstatným záležitostem, nad nimiž stejně nemáte žádnou kontrolu.