Light seer´s tarot
Chris Anne Donnelly

DESET PENTAKLŮ (DISKŮ)

Tato karta představuje silný a bezpečný základ, obvykle založený na rodinných svazcích, ať již jde o domov, nebo o podnikání. Je tradičně spojována s materiálním blahobytem a bezpečím rodinného krbu, přesto je její význam trochu složitější.

Desítka je poslední kartou v číselné řadě – jako když obejdete kruh a stojíte zase na začátku. Dosažením vrcholné pozice se člověk sám sebe ptá, co má vlastně dělat dál. Zase začíná cesta, ale jinak. Neměli bychom zůstávat stát. Teď je nutno všeho, co bylo dosaženo začít využívat. Žádná hodnota by neměla zůstat ležet ladem. Hledejme, co ještě není ideální, a vylepšujme.
 
Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: situace je možná až příliš dobrá a příliš klidná. Pokud nenajdeme nový cíl a nevydáme se za ním, mohou přijít problémy – spousta nepříjemností vzešla z toho, že se někdo nudil…Je potřeba vyvinout energii pro rozumné cíle, rozšiřování duševních obzorů, nových poznatků. Karta je vhodná i pro výlety a cesty s přáteli, návštěvu míst, kde jste ještě nikdy nebyli, pro neobvyklé aktivity.  Ačkoli jste zvyklí tvrdě pracovat, nezapomínejte se za svou námahu odměňovat!

Co byste dělat neměli: nebuďte marnotratní, nepodléhejte sklonům k okázalosti a nesnažte se udržet současný stav jen pro jeho bohatství, pokud vás vnitřně nenaplňuje. Nelpěte zbytečně na tradicích, pokud vám jejich změna bude ku prospěchu.

Ve vztazích: můžete si vychutnávat stabilitu a zaběhnutý rodinný život.  Bezpečí a klid v rodině sebou ale právě tady nese i varování před nudou. Snažte se vnést do vztahu svěží vítr, něco společně podnikejte a pokuste se přispět novými podněty.

Ve financích a práci: desítka Pentaklů znamená finanční stabilitu a růst, také možnost povýšení nebo obchodní příležitost. Přináší i úspěch v zahájení vlastního podnikání a příhodnou dobu pro změnu zaměstnání. Pokud jde o půjčku na nový projekt, lze předpokládat, že vaše žádost bude úspěšná, pokud stojí na dobrých základech.

Ve zdraví: Karta značí vyvážený zdravotní stav, ke kterému můžete sami značně přispět jeho udržováním a praktickými zdravotními návyky, které vám zajistí pevné zdraví i do budoucna. Někdy může tato karta naznačovat, že do vašeho mzdového balíčku bude zahrnut i příspěvek na nějakou formu cvičení či relaxace.