TAROT GRAND LUXE
Ciro Marchetti

SEDM PENTAKLŮ

Tato karta prověří vaši trpělivost a říká, ať si uděláte přestávku.  Věci se budou hýbat kupředu jen pomalu a není moc toho, co byste mohli nyní udělat. Důležité bude nespěchat.  Sedmička pentaklů znamená trvalý, ale neukvapený růst, který si žádá klid, trpělivost a čas při zrání.

Snahy o urychlení mohou znamenat debakl.  Uspějete ve všech směrech, pokud se naučíte čekat. Práce a trpělivost překoná všechny nesnáze, vývoj bude dlouhý, ale trvalý. V tomto období se ale můžete dočkat příjmů a zisků z dřívějších snah. Současné plány a vize se uskuteční v budoucnu. Zatímco plody vaší práce budou zrát, vy si můžete v klidu promyslet, co s nimi uděláte. Vaše vynaložená námaha přinese ovoce, které se ale nevyplatí sklízet před jeho dozráním. Někdy tato karta také označuje situaci, kdy je práce mnoho, a nám se do ní nechce, ale sezením se založenýma rukama se situace změní jen málokdy.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: vydržte u svých projektů a plánů, neseďte s rukama v klíně, jednejte. Buďte trpěliví, nelitujte důsledné píle, které je zapotřebí.  Zachovejte klid, i když se může zdát, že věci nepostupují. Zatímco budete čekat, zkuste si plánovat něco jiného. Cíleně si uvědomujte, že předčasně sklizené ovoce vás může odměnit velmi nevalnou chutí.

Co byste dělat neměli: Hledat potíže tak dlouho, až se skutečně vytvoří. Nebuďte bezdůvodně pasivní a líní.  Nelitujte se, nepropadejte pesimismu. Nepřehánějte vlastní potíže.
 
Ve vztazích: i tady platí „dobrá věc potřebuje čas“ – držte očekávání a iniciativu na uzdě. 7.pentaklů může nést sdílení společných zájmů a záměrů, ale také neshody a rozpory pokud jde o jejich realizaci. Vzhledem k tomu, že tato karta představuje čekání na plody, symbolizuje často i možné těhotenství.

Ve financích a práci: vaše snažení přinese výsledky, takže to nevzdávejte.  Úspěch ale vzniká na základě trvalého úsilí, ne jen dobrého plánování, nebo krátkého záchvatu nadšení.

 Ve zdraví: možná plánujete vynaložit nějaké peníze na své zdraví, nebo máte před sebou nějaký zákrok, který bude vyžadovat dlouhodobější rekonvalescenci. Naplánujte si ji tak, aby se časově shodovala s útlumovým obdobím ve vašem zaměstnání, budete klidnější a vaše zdraví se rychleji vrátí k ideálnímu stavu. Nezapomeňte si rekonvalescenci zpříjemnit, např. dobrou knihou, nebo příjemnou hudbou, které vám usnadní uzdravování.