Tarot Grand Luxe
Ciro Marchetti

SÍLA

Síla sebou nese znamení dychtivosti, odvahy, nasazení, energie, vášně. V tomto období jsme vybaveni tvořivou energií, charismatem, schopností užívat si života s rozkoší a vášní, a také využívat osobní moci k překonání překážek.

Síla přináší vytrvalost, energii, sílu vůle. Sílu něco nedělat, stejně jako sílu něco udělat. Fyzickou aktivitu, sebevědomí i kontrolu situace. Často se objevuje také v situacích, kdy se snažíme něco potlačit, nebo „přeprat“ – když s něčím bojujeme, nejčastěji uvnitř sebe sama. Je to tedy také karta ovládání se a krocení, dokonce i lámání něčeho přes koleno. Ale také hledejte odpověď, zda se jen dokážete přiměřeně ovládat, nebo jestli už nepácháte násilí na sobě, nebo na ostatních.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: měli byste se angažovat a pokud to bude nutné, i ukázat drápy. Buďte připraveni odpouštět i zapomínat, stejně jako přijmout, že i druzí potřebují víc prostoru. Tolerance k chybám ostatních vám může přinést i vyšší vnímavost k sobě samým. Akceptujte svoje pudy a řiďte je. Nyní máte schopnost postavit se překážkám, nepříznivým okolnostem i komplikacím, a ovládat špatné instinkty. Vládnete také vytrvalostí při řešení zdánlivě osudových neúspěchů.

Co byste dělat neměli: vyvarujte se zneužívání moci, malichernosti, domýšlivosti, vzteku, lhostejnosti a vměšování se do záležitostí druhých. Neřiďte se jen svým chtěním. Nebuďte pyšní.

Ve vztazích: Tato karta symbolizuje sexuální energii, náruživost a temperament, také silnou fyzickou přitažlivost, leckdy i sexuální výstřelky. Ale také radost ze života, schopnost si užívat všech jeho rozkoší. V lásce vás čeká vitální, slastné období, bouřlivé prožitky a vydařenou směs rozvážlivosti a vášně.

Ve financích a práci: jste si vědomi svých kvalit a máte sebedůvěru, potřebnou k tomu, jít za svými plány, abyste si zajistili finanční úspěch. V práci předveďte své plné nasazení a věnujte se svému plánu či úkolu s odvahou a vší silou. Pokud bude potřeba, neváhejte a ukažte drápky.

Ve zdraví: jako karta znamení Lva, při výkladu jenom na zdraví může poukazovat na oslabenou oblast zad, případně upozornit na vyčerpání, protože si nedovedete stanovit hranice a vzali jste si příliš úkolů, ale v obecném výkladu představuje odolné zdraví a odvahu čelit případným zdravotním problémům vyrovnaně.