Elemental Wisdom Tarot
Taroteca studio

ŠESTKA MEČŮ

Je tu okamžik, kdy je potřeba bez problémů za sebou nechat staré břehy. Opouštíte špatnou situaci a směřujete k řešení. Ačkoli se ubíráte správným směrem, 6. mečů vám připomíná, že je potřeba mít na paměti potíže, jimiž jste prošli a poučit se z nich.

Záhy vplujete do klidnějších vod, i když tato plavba může být spojena s obavami a stísněností.  Možná váháte, jste neochotni ke změnám, ale to je jen tím, že nevíte, ani nedokážete odhadnout, co vám nový stav věcí přinese. Jenže, ruku na srdce, to přece nevíme o ničem, co bezpečně neznáme. A nepouštět se do neznáma jen kvůli pocitům nejistoty? Zřejmě bychom dodnes žili v jeskyních a nebylo by objeveno kolo. Máte-li nějaké potíže, s chutí vyzkoušejte libovolné cesty k jejich řešení. 6. Mečů znamená schopnost pochopení souvislostí a jejich uvedení do praxe, a mezi ostatními mečovými kartami bloudění, zmatku, iluzí a sobeckých postojů je ostrůvkem pochopení. Přináší zlepšení, tak se nebraňte novým zkušenostem, i když se při tom budete cítit poněkud nejistě.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: Buďte připraveni mluvit s ostatními a vyměňovat si myšlenky, je zde i reálná možnost spolehnout se na radu odborníka. Pusťte se toho dřívějšího – pokud se budete jen držet známých věcí, nic tím nezískáte.

Co byste dělat neměli: nepřijímejte za své cizí názory jen pro klid, nehádejte se ze strachu z nových směrů nebo začátků, nebojte se spolehnout na sebe, teď můžete.

Ve vztazích: tato karta přináší dobré pochopení druhých osob nebo aspoň jejich problémů. V manželství a v rodině provází uklidnění sporů, vysvětlení minulých problémů, spojenectví.  V lásce se pomalu rýsuje změna- zda to nové bude spočívat v tom, že učiníte krok směrem ke druhému, nebo že si budete udržovat odstup, to už musíte posoudit jenom vy.

Ve financích a práci: možná si uvědomíte, jakou cestou vás vaše činy přivedly k současné finanční situaci. Tato karta nabízí možnost urovnání finančních záležitostí a poskytuje čas na zamyšlení nad tím, co jste udělali a jaké to mělo výsledky.

Ve zdraví: po stresujícím období přichází čas uzdravení, spolu s návratem mentální stability. Nemocní se dočkají zlepšení. Uvažte, zda jste si náhodou nevypěstovali ochromující návyky, jako např. stresovat se kvůli nepodstatným záležitostem, nad nimiž stejně nemáte žádnou kontrolu.