Marchetti tarot
Ciro Marchetti

KRÁLOVNA PENTAKLŮ (DISKŮ)

Královna disků přináší pocit bezpečí a sounáležitosti se světem. Je to archetyp Matky země, starostlivá, pečující, s otevřenou náručí všem, kdo to potřebují. Nezapomínejte, že Královna pentaklů představuje součást vaší osoby – tu součást, která se ráda o někoho stará, ať už si to jste ochotni připustit, či nikoli.

Královna disků je plná touhy udělat vše pro své blízké, má vřelé srdce, je věrná, přirozená a spolehlivá. V podnikání slibuje prosperitu, v lásce je nakloněna zejména dlouhodobým vztahům. Představuje tradiční rodinné hodnoty, je spolehlivá, dobrosrdečná, stálá, je talentovaná, má smysl pro přírodu, miluje zvířata.
Představuje plodnost nejen v jednom smyslu slova, tedy děti, ale vše, co se dá pěstovat, od rostlin, zvířat, po koníčky – je tvořivá a vnímavá. Často dokáže vytvářet působivé interiéry i exteriéry domů a zahrad, sochy, keramiku, umí malovat…

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: buďte vnímaví, dobrosrdeční a přátelští. Zachovávejte si věrnost, loajalitu, či oddanost, buďte trpěliví a pilní. Stůjte pevně nohama na zemi, uvažujte prakticky a buďte prozíraví. Pečlivě plánujte. Otevřete svou náruč a nebojte se rozdělit. Tato karta může být i radou obrátit se k přírodě a díky ní načerpat nové síly.

Co byste dělat neměli: zbytečně neriskujte. Stůjte spíše v pozadí. Nesnažte se být bitevním křižníkem, buďte spíše jako maják v mlze, nebo ještě lépe – jako bezpečný přístav. Nelpěte jen na svých představách o tom, co je správné a slovo „praktické“ neznamená vždy současně i potěšení. Nebojte se také užít si výsledků, které jste si tvrdou prací vydobyli. Pozor na to, abyste svou tvořivost neohraničili jen domácím životem.
 
Ve vztazích: tato karta je příznivá pro dlouhodobé vztahy, kde nacházíme i umíme poskytovat oporu, stabilitu a bezpečí. Pentaklová Královna není dobrou partnerkou tomu, kdo se chce jen pobavit.

Ve financích a práci: Královna pentaklů je trpělivá a realistická. Bude se jí dobře dařit ve firmách i soukromém podnikání, jako majitelka obchodu nebo manažerka.

Ve zdraví: protože tato karta náleží znamení Vah, pečujte o své ledviny i trávicí soustavu. Dopřejte si čas v přírodě a načerpejte novou energii. Vaše baterie nejsou nekonečné a je potřeba je někde také dobíjet, nejlépe nějakou klidnou činností v zahradě, procházkou v lese či v horách.