Marchetti tarot
Ciro Marchetti

Karta týdne 40. – Dvojka Pentaklů

tato karta sděluje, že máte před sebou rušné období. Je pro ni charakteristický pohyb a nestálost – nestabilita.  Budete muset zvládnout mnoho aktivit a mnoho věcí, jako např. projektů, finančních zájmů nebo pracovních problémů najednou – jako když žonglujete, a vynaložit mnoho úsilí, abyste nepadli vy,  nebo záležitosti, kterými žonglujete .

Karta naznačuje, že když budete flexibilní a když půjdete s proudem, pomůže vám to udržet všechny tyto pomyslné míče ve vzduchu. Může to být náročné, ale to je jen dočasná situace. Zůstaňte soustředění a poměrně brzy to budete mít za sebou.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: uplatněte vaši schopnost vyrovnat se s několika situacemi najednou, teď to zvládnete s lehkostí. Buďte hraví, přizpůsobiví a obratní. Žijte okamžikem a buďte připraveni na náhlé změny směru.

Co byste dělat neměli: snažte se nepochybovat.  Nerozčilujte se a nezmatkujte. Nebuďte ochotni ke kompromisům za každou cenu. Nebuďte vrtkaví a nestálí, i když udržet rovnováhu je čím dál těžší…

Ve vztazích: tato karta přináší flirtování, rozhlížení se po novém vztahu, hravou radost, ale i vrtkavost a vnitřní změny ve vztahu. Je možné kolísání mezi dvěma partnery nebo střídavé vztahy a také je nyní sklon k tomu, nebrat lásku vážně – období prostě přeje spíše nezávazným vztahům, pokud je ovšem dokážete ustát, i tyto se mohou rozvinout do něčeho stabilnějšího.

Ve financích a práci: pokud jde o finance, tak sice budete muset učinit nějaká rozhodnutí, ale nikoli pod příliš velkým tlakem. Půjde např. o rozhodování o tom, který účet zaplatit jako první. I zde se nyní uplatní flexibilita a umění improvizace.

Ve zdraví: ohlašují se finanční rozhodnutí ohledně zdraví. Možná se rozhodnete investovat do svého zdraví zaplacením nějakého cvičení, zdravotního připojištění, nebo návštěvy zubaře.  Karta může rovněž naznačovat rozhodování ohledně volna v práci nebo termínu plánované operace.  Lze ji chápat i tak, že uvádíte do rovnováhy práci a zdraví