Elemental Wisdom Tarot
Taroteca studio

DVOJKA POHÁRŮ

tato karta je jednou z nejkrásnějších karet Tarotu.  Přichází s ní příslib silného a vášnivého vztahu, který přináší do života sílu a krásu. Ačkoli se dá interpretovat i na vztahy přátelské a obchodní, v praxi se v naprosté většině vztahuje hlavně k věcem vztahovým, tedy milostným záležitostem.

Prostě symbolizuje vztah mezi dvěma lidmi – milostný poměr, zasnoubení, svatbu, přátelství, obchodní partnerství, harmonii, sdílené city. Principem této karty je spojení dvou věcí, které vytvoří třetí věc, jež je sama o sobě plná síly, krásy a vášně. Přináší vnitřní smířlivost, i šťastné setkání.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: naučte se navzájem respektovat, přijměte skutečnost, že každý z vás je samostatná bytost, nesnažte se protějšek ovládnout.  Spojte své síly s jiným člověkem a vzájemně se podporujte a starejte se o sebe a své blaho.

Co byste dělat neměli: nezaměňujte požitky za osudové spojení.  Nepřenášejte svá očekávání na někoho druhého.  Snažte se fungovat i samostatně a rozvíjet vlastní tvořivost. Dávejte pozor, ať se nezamilujete jen do pouhé představy o lásce.

Ve vztazích: v oblasti vztahů přináší tato karta lásku, naplněný milostný vztah, manželství, spojení, sjednocení, harmonii, usmíření, perspektivu na nový vztah, pokud jste sami, flirt, láskyplné jednání. S někým prožijete chvíle ohromné vzájemné přitažlivosti, nebo pocit splývání protikladů, ať už sexuálních, nebo citových.


Ve financích a práci: Pohárová dvojka naznačuje harmonické partnerství, nebo milostný vztah, v němž jsou oba partneři štědří a soucitní, a kde je nepravděpodobné, že se bude jeden snažit toho druhého nějak finančně obelstít. V otázce, týkající se obchodu ukazuje tato karta přátelský obchodní vztah. V oblasti zaměstnání může znamenat, že úzce a harmonicky budete spolupracovat např. s kolegou v práci.


Ve zdraví: Dvojka pohárů naznačuje, že se těšíte dobrému fyzickému zdraví, které pramení z citové rovnováhy. To, že vás miluje a váží si vás někdo pro vás důležitý, přispívá k harmonickému a zdravému životu.