Tarot Grand Luxe
Ciro Marchetti

OSMIČKA POHÁRŮ

symbolizuje čas přechodu. Jde o období, nebo cyklus v životě, který vybízí k další cestě vpřed a jinam, ke sledování nového směru a přehodnocení priorit. Také značí jistou, většinou přechodnou nerovnováhu v životě. Ať jakkoli věříte v harmonii ve vztazích či zaměstnání, něco je někde v nepořádku. Jinými slovy – jde o schopnost překonávat překážky.

Způsob tohoto překonávání nemusí být zatím ještě jasný, ale pokud důkladně prozkoumáte hlubší smysl současných událostí, pocitů, nebo obav, dokážete pro sebe najít harmoničtější perspektivu. V životě není nic trvalého kromě samotných změn, všechno se pohybuje, všechno se střídá a tahle karta symbolizuje, že jste v životě dorazila právě do takové doby změn. Většina z nás změny nemiluje, vyvolávají v nás neklid, protože se cítíme v bezpečí tam, kde to známe a s tím, čemu věříme.  Tato karta představuje v podstatě krátký, ale intenzivní okamžik. Právě tento moment, kdy se člověk definitivně otočí a chystá se udělat první krok, představuje pohárová osmička. Nejde o odmítnutí nějaké hodnoty, ale o potřebu přijmout hodnotu další. Nemá smysl někoho nebo něco z minulosti obviňovat za svá vlastní rozhodnutí. Místo toho by se člověk měl zaposlouchat do příslibů budoucnosti, poděkovat za zkušenost a poznání, kterého se mu v minulosti dostalo, uvolnit pouta a jít dál.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: stanovte si preference. Přiznejte si chybu a srovnejte se s ní. Důvěřujte si. Vše nefunkční je potřeba opustit. Zřekněte se něčeho, i něčeho mimořádného. Dejte přednost povinnosti před žádostí srdce.

Co byste dělat neměli: nebuďte nesmělí, nejistí, neprůbojní. Nelpěte citově na něčem, co je potřeba nechat za sebou. Nenamlouvejte si bezmoc tam, kde jde o nechuť.

Ve vztazích: často trojúhelník, který ale končí ve prospěch povinnosti, nesoulad profesního a citového života, odchod, rozchod, jít vlastní cestou

Ve financích a práci: možná změna zaměstnání nebo celé profese, vzdání se dosavadního zdroje příjmů, nový úkol, projekt nebo směr v zaměstnání.

Ve zdraví: tato karta může symbolizovat možné stavy úzkosti, vyčerpání, zmatku nebo nespokojenosti. Dopřejte si dostatek času na odpočinek a zklidnění. Používejte dechová cvičení ke zmírnění nepříjemných stavů.