Light´s Seers Tarot
Chris Anne Donnelly

KRÁL MEČŮ

je mužem myšlenky a činu.  Jeho intelektuální schopnosti jsou věkem vyladěny, je v té nejlepší duševní kondici, a nic mu nejde lépe, než rozhodovat a posuzovat. Vede druhé prostřednictvím rozumu.

K tomu, aby rozhodl, co je správné a spravedlivé používá svou inteligenci, objektivitu a analýzu. Laťku si klade velmi vysoko a od lidí kolem sebe očekává totéž. Takový tedy bude zřejmě i tento týden. Můžete se setkat s někým, kdo vám může poskytnout pozitivní a užitečnou radu. Vás samotné pak může vyzývat k intelektuální upřímnosti, spravedlnosti či disciplíně. Důležité také budou dobré rozlišovací schopnosti a rozhodnost, smysl pro detail a objektivita.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: používejte svůj intelekt, sílu ducha a autoritu. Buďte objektivní a nebojte se rozhodování. Nenechte se strhnout emocemi. Pokud si to situace vyžádá, nerozpakujte se požádat o radu kompetentní osobu.

Co byste dělat neměli: vyvarujte se egoismu, neústupnosti a krutosti. Také přehnané kritičnosti, bezcitnosti a suverenity. Nezneužívejte své autority nebo intelektuální převahy, nemanipulujte ostatními.

Ve vztazích: je možné, že v tomto týdnu nebude na vztahy příliš času, Král mečů často značí workoholismus. Je také možné, že nyní nebudete schopni projevit nebo prožít city. Jako milenec má Král mečů živou fantasii a má rád flirt, je duchaplný, okouzlující a dynamický, ale spíše se vyhýbá hlubokým vášním.

Ve financích a práci: chovejte se racionálně a věcně. Bude potřeba projevit důvtip a vynalézavost, abyste vyřešili problémy. Tento král také často mluví o samostatném podnikání, zejména v oblasti poradenství, advokacie, počítačových specialistů a všeho, kde se uplatňují slova a myšlení.

Ve zdraví: Král Mečů nemá specifický význam pro zdravotní oblast, může někdy naznačovat možné bolesti hlavy, nebo také projevy týkající se žaludečních vředů či neuróz.