Harmony Tarot
Christopher Lee

DVOJKA MEČŮ

představuje jakousi „patovou“ situaci, ať už zapříčiněnou naší neschopností či neochotou se nějak rozhodnout nebo tím, že prostě není ten vhodný čas jakékoli rozhodnutí činit. Tato karta může symbolizovat naši vnitřní nejistotu, pochybnosti, kdy se snažíme pochopit obtížný problém, ale jeho pochopení nemusí vést k řešení, protože to nyní neexistuje.


Někdy je tato situace způsobena i přílišnou orientací na „hlavu“, kdy jsou řešení hledána jen na úrovni rozumu, a snažíme se nepustit ke slovu emoce, často také nejednáme ze strachu z kritiky. Jinak tato karta znamená stav, kdy se ocitneme v rovnováze stanovisek, přestávce v jednání, stavu klidu zbraní, odkladu boje, míru, stavu nečinnosti. Nemusí to být vždy příjemné, ale většinou se s tím dá málokdy něco udělat, a navíc často nejlepší řešení je nedělat pokud možno nic .

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: Zachovejte si odstup, nejednejte. Vyčkejte, až se v situaci objeví nějaký nový faktor. Vnímejte a pozorujte. Neodsunujte do pozadí emoce. Hledat řešení za každou cenu nemá smysl, čím víc se budete nutit se nějak rozhodnout, tím nejistějšími a nerozhodnějšími se můžete stát. Dejte si pauzu, nic není nutné… Nechat svět, aby byl tím, čím je, patří mezi největší umění.

Co byste dělat neměli: nechtějte vždy rozumět všemu nejlépe a okamžitě. Nebraňte se klidu, ať třeba vynucenému, přijměte to, že se nic neděje a ani nemusí. Nesnažte se nic měnit. Neodmítejte intuici.

Ve vztazích: zde je zachování stejného stavu. V manželství přináší tato karta období beze změn, kdy je dobré hledat cestu k partnerovi, napravovat minulé chyby nebo se soustředit na myšlenky, vztahující se k dalšímu společnému soužití. V rodině a dalších vztazích přináší karta klid, který mnohdy nechceme přijmout, rádi bychom třeba bojovali…ale situace je taková, že není možné se dál přít.

Ve financích a práci: Dvojka mečů naznačuje situaci zcela nevhodnou pro změny v oblasti finanční, ale i pracovní. Prosadit jakoukoli změnu nyní nebude možné. Je lepší se do záležitostí na pracovišti neplést, stačí být trpělivým posluchačem.

Ve zdraví: možná se zamýšlíte nad svým zdravotním stavem, pravděpodobně máte nyní malé rezervy fyzické energie. Odpočiňte si a nic nelámejte přes koleno.