Marchetti tarot
Ciro Marchetti

PÁŽE PENTAKLŮ


je poslem dobrých příležitostí. Tato karta naznačuje, že nastal čas jednat prakticky, zaměřit se na realistické cíle, nebo se zapojit do něčeho nového. Nejde ani tak o připomenutí toho, co jste až dosud dokázali, jako spíš o pohled do budoucnosti a na to, čeho byste ještě dosáhnout mohli.

Otvírá se před vámi okno, nabízející nové možnosti, ale vy jím nejprve musíte vyhlédnout ven. Ať už se jedná doslova o novou kariéru nebo podnik, nebo jen projasnění vztahu k tomu současnému, vybízí vás tato karta, abyste se do toho jednoduše dali. Můžete změnit sny ve skutečnost, protože víte jak. Vaše nápady jsou dobře podložené, nestavíte „na vodě“. Zeptejte se sami sebe, zda znáte vlastní omezení, jestli můžete pokračovat dál a nakolik prakticky si počínáte při práci. Dokážete udržet původní směr? Pokuste se využít pozitivní vliv této karty, abyste si užili radost z pocitu oddanosti a horlivého plánování věcí příštích. Můžete se někomu stát spolehlivým přítelem, nebo někoho takového potkáte. Často i ve svém vlastním nitru…Tato princezna si též umí užít smyslových – i smyslných J  – požitků a často má i umělecké vlohy.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: objevte a využijte svoje praktické schopnosti. Buďte klidní, sebejistí a stálí. Soustřeďte se na svůj cíl, buďte pilní a vytrvalí. Užívejte si i materiálních požitků a pečujte a radujte se ze svého těla.

Co byste dělat neměli: nevyužívejte všechen svůj talent jen pro osobní zisk, nebuďte pohodlní a líní, nenechávejte své šance nevyužité.

Ve vztazích: tato karta přináší i ve vztazích příležitost nebo návrh, ale také podnět k vyjasnění dosud sporných postojů, impuls k vývoji do budoucna Také čestné partnerovo gesto, dobrou vůli. Tato karta se často vyskytuje v souvislosti s těhotenstvím.

Ve financích a práci – Princezna Pentaklů představuje vážnost a pozornost v přístupu k učení nebo každodenním pracovním povinnostem, snahu o zvládání nových dovedností- studium, učení, prohlubování znalostí.

Ve zdraví – tato karta představuje obvykle dobrý zdravotní stav, podporovaný zdravým pohybem a radostí z péče o své zdraví. Pozor na uchylování se k jídlu, když jste frustrováni okolnostmi.