Encore tarot
Ciro Marchetti

PĚTKA HOLÍ

Aktivní lidé mohou tuto kartu považovat za nejlepší z balíčku, pasivnějším, kteří se neradi setkávají s těžkostmi, může přinést nervozitu a nepříjemné pocity.
Máte možnost získat vynikající zkušenost, která se bude později hodit. Nečekejte, že vás události nechají v klidu. Budete muset změřit síly.

Čeká vás střet s konkurencí, možná drobný konflikt, střet názorů nebo výzva, která vás přiměje trochu zabojovat. A bitva vás může dokonce i bavit! Ale ať už vás bavit bude, či nikoli, trochu adrenalinu do žil dostanete. Můžete se setkat se situacemi, jež vyžadují odvahu stát za svým. Příjemné je, že tato bitva se děje férovým způsobem. Nepříjemné je, že nevíme, jak dopadne. Je to jako při sportovním utkání – vyhraje ten lepší. Ale stejně tak se může jednat o bitvy, které musíme vybojovat sami se sebou. Tahle karta kromě soutěžení, představuje i drobné problémy – ty velké patří jiným kartám – např. klíč, nepadnoucí do zámku, zapomenuté peníze, chleba spadlý máslem dolů – ale mají vyvolávat pocit, jako by se jednalo o obrovské problémy a spiknutí celého světa. A protože se obvykle řetězí, také ten pocit úspěšně vyvolávají. Nepoddávejte se tomu. To, že se nemůžete dovolat někomu, kdo si nechal mobil doma, opravdu nezařídila nebesa po domluvě s peklem , jen nás navštívila Pětka – číslo zkoušek.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: bojujte, změřte síly, nebojte se přijmout výzvu. Stůjte si za svým názorem, snažte se obstát v konkurenci. Je tu možnost postoupit dál, za cenu zvýšeného úsilí. Nebojte se trochu víc se snažit . Obecně lze doporučit aktivitu, bojovnost a sportovní, dalo by se říci hravé chování.

Čeho se vyvarovat: nekalých praktik při soutěži, podvodů, hádek, prosazování cílů za každou cenu, pletich a podrazů. Snahy získat něco na úkor někoho.

Ve vztazích: může se objevit napětí, pocit utlačování ze strany partnera, impulzivní chování, soupeření s partnerem, měření sil, žárlivost, konkurence, vnitřní konflikty, inspirativní krátkodobý vztah, výměna názorů

Ve financích a práci: teď to začne být napínavé. Ukažte, co umíte. Přijměte výzvu a poměřte se s ostatními. I když nevyhrajete, budete mít aspoň zadostiučinění, že jste byli přitom a nedrželi se v pozadí.

Ve zdraví: Chcete být ve všem první? Důsledkem dlouhodobé námahy může být vyčerpanost s následným ulehnutím s nachlazením či chřipkou.