ELEMENTAL WISDOM TAROT
Taroteca studio

MILENCI (Zamilovaní)

pokud tento týden budete řešit lásku, představuje tato karta ji. Ve všech ostatních případech symbolizuje ROZHODNUTÍ. Poselství Milenců nám říká, abychom se rozhodovali dobře a vyrovnaně. Než se pro něco rozhodnete, zvažte všechny stránky.

Vyberte si dobře a stavte na základech, které vám pomohou uskutečnit vaše nejlepší sny. Nedovolte, aby jeden prvek rozhodování zastínil vše ostatní. Vztah, kde je pouze fyzická přitažlivost, profesní rozhodnutí, které je zajímavé jen z intelektuálního hlediska, nebo příležitost mít domov plný vymožeností, nemusí být z dlouhodobého hlediska tím nejlepším rozhodnutím. Umění volby ostatně platí i v lásce. Láska představuje odevzdání a odevzdání vyžaduje volbu. Karta Milenci představuje různé způsoby, jak onu volbu provést. Je moudré postoupit směrem k novým příležitostem, které na nás čekají. Můžete se setkat se zajímavou osobou, přítelem či spolupracovníkem, který bude blízký vašemu náhledu na svět, ale může se zde potvrdit i rčení o přitažlivosti protikladů.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: Cestou k cíli je pokora. Nechte věci plynout a nesnažte se vše kontrolovat rozumem a mít nade vším přehled. Karta Milenců je kartou důvěry. Rozhodnutí vám usnadní to, že budete jednat podle své pravdy, podle svého srdce. Buďte věrní vlastním hodnotám. Nedovolte, aby vámi jiní manipulovali, tlačili na vás, či vás jinak ovlivňovali.

Co byste dělat neměli: vyhýbat se rozhodnutí tam, kde je to nutné. Být nespolehliví, podléhat pochybnostem. Neměli byste se uchylovat k pochybným kompromisům.

Ve vztazích: do vašeho života může vstoupit nový, i nečekaný milostný vztah, nebo vaše stávající láska znova rozkvete do nové krásy. Můžete se ocitnout ve fázi zamilovanosti či okouzlení. Čekají vás krásné časy. Možná také nastane čas učinit volbu spojenou s vaším vztahem – chcete se vázat? Chce to váš partner? Můžete být také vystaveni zkoušce pokušení. Tato karta také vybízí, abyste si uvědomili, jací opravdu jste, a jaké hodnoty s milostnými vztahy spojujete. Všichni používáme slovo láska velmi nenuceně, ale pro různé lidi znamená různé věci – možná toužíte po bezpodmínečné lásce, zatímco někdo jiný očekává pravý opak, nebo dokonce touží pomocí lásky manipulovat druhými. Přemýšlejte tedy o tom, co pro vás osobně znamená láska a převezměte odpovědnost za svá rozhodnutí.

Ve financích a práci: tato karta může signalizovat obchodní partnerství, nebo transakci či podnikání s milostným partnerem. Můžete se ocitnout před rozhodnutím, kdy byste se měli rozhodnout srdcem, ale možná také projevit srdnatost.

Ve zdraví: jako karta znamení Blíženců, mohou Milenci představovat potřebu zaměřit pozornost na paže, ruce, ramena a plíce, někdy mohou znamenat i nervové vyčerpání.