od 30.3. do 5.4.2020

Light Seer´s tarot
Chris Anne Donnelly

Král Pentaklů

Spolehlivost, důvtip, loajalita, charisma, praktický přístup, odpovědnost

pod jeho vedením byste se měli tento týden koncentrovat na řešení praktických záležitostí. Skončila doba odpočívání a oslav, je potřeba se vrátit do pracovní reality. Berte Krále Pentaklů, jako kmenového náčelníka, který je díky svým zkušenostem, silné vůli a vytrvalosti schopen zabezpečit prospěch svému kmeni.

Díky své intuitivní znalosti ekonomických cyklů dokáže být velkorysý k chybám ostatních a nenechá se vyvést z míry hospodářskými výkyvy. Takže pokud vás vyvádí každoročně z míry lednová záplava složenek a „startovací“ kolotoč všech možných úhrad, nepanikařte. Tento Král klidně a trpělivě vytváří rezervy a současně ochotně přijímá roli vůdce v očích těch, kterým vládne a o které se stará. Je tedy na nás, vše si nějak v klidu rozvrhnout, uvážit, co má přednost a co počká a nepodlehnout ve spěchu něčemu, co by vás později mohlo mrzet – jako např. obzvláště výhodné nabídce koupě čehokoli, bez čeho rozhodně nemůžete žít …třeba 2ks skládacích fotbalových branek za poloviční cenu.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: snažte se být šlechetní, spolehliví a stálí. Snažte se být oporou. Buďte praktičtí a poctiví. Dejte na svůj talent, zejména pokud jde o oblast obchodu, vědy, nebo umění. Buďte spíše konzervativní, na novinky hleďte s notnou dávkou nedůvěry, stejně tak na vše, co se vám bude jevit nejistým, nevyzkoušeným, pochybným nebo výstředním. Držte se vyšlapaných cestiček a pamatujte – není kam spěchat!

Co byste dělat neměli: vyvarujte se bezohlednosti, nepružnosti, nebuďte těžkopádní, strnulí a chamtiví. Přílišný sklon k majetnictví také není to pravé pro tento týden.

Ve vztazích: tento Král slibuje spíše vztahy a city trvalé, mohou se však objevit sklony k majetnicví a žárlivost. Důležitá bude spolehlivost, věrnost, fyzická blízkost i smyslné rozkoše.

Ve financích a práci: dobrá karta pro podnikání a aktivitu, protože slibuje prosperitu a úspěchy, které budou o to trvalejší, čím lépe jim připravíte základy.

Ve zdraví: jako jedna z karet ve znamení Býka může Král pentaklů zvěstovat problémy s krkem, hrdlem nebo rameny. V některých případech jednoduše signalizuje, že vaše práce, nebo vaše snahy dosáhnout finanční svobody mohou mít dopad na váš zdravotní stav. Takže teplo, čaj a hlavně být trochu nad věcí.