Marchetti tarot
Ciro Marchetti

CÍSAŘOVNA

Karta Císařovny naznačuje, že vstupujeme na plodnou půdu, na níž se bude dařit všemu novému a kde se toto nové bude moci bohatě rozvinout. Císařovna je spojena s přírodou, uměním, krásou a elegancí, a představuje také kreativní, pečovatelský rys člověka. Záležitosti tohoto týdne by měly dopadnout velmi dobře, přinést nám nejen zisk a prospěch, ale také radost a potěšení. Císařovniným archetypem je kromě hojnosti a kreativity také plodnost, která může znamenat nejen dítě jako takové, ale samozřejmě i nápad, nový projekt, novou vizi, kterou dovedeme z myšlenek v život.  Císařovna je tvořivá, aktivní, nesedí, a nečeká, až jí něco spadne samo do klína. Svých instinktů bychom si měli v tomto období všímat právě tak jako toho, co nám radí rozum

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí:  Buďme milí a činorodí. Snažme se realizovat své plány pilně ale ohleduplně. Buďme příjemní a láskyplní. Buďme druhým oporou a inspirací. Dopřejme si trochu krásy a potěšení. Dbejme na svůj zevnějšek. Soustřeďme se na harmonii ve vztazích. Přistupujme k věcem tvořivě a nečekejme, že nám všechno jen tak spadne do klína. Při péči o partnera, děti, nebo jiné lidi, bychom se neměli zapomenout starat i o to, aby naše vlastní srdce ani sexuální potřeby neskomíraly. Měli bychom si své všední dny trochu okořenit rozkoší a dát více prostoru smyslovým požitkům – od dobrého jídla přes procházky až k erotickým radovánkám.

Co byste dělat neměli: Dejme si pozor na zneužívání ženských zbraní, hezkého zevnějšku, koketérie, frivolnosti. Vyvarujme se ziskuchtivosti a mamonářství. Nenechme se okouzlovat zbytečnostmi, nebo hezkým povrchem. Snažme se, abychom netoužili za každou cenu po něčem, co nepotřebujeme.

Ve vztazích: tato karta představuje ženu milovanou, lásku, partnerství, manželství, rodinu v tradičním smyslu. Protože Císařovna představuje i mateřství, jeví se toto období jako vhodné pro úvahy tímto směrem.

Ve financích a práci: Císařovna často popisuje někoho, kdo pracuje doma. Také naznačuje finance spojené s domovem jako hypotéky, půjčky na dům.  Značí finanční růst a harmonický vývoj, v zaměstnáních přeje tvořivému přístupu a tvůrčím činnostem vůbec.

Ve zdraví: Císařovna představuje znamení Vah a tělesnou oblastí, odpovídající tomuto znamení jsou ledviny. Věnujme jim proto stejně laskavou péči, jako celému „zbytku“ naší tělesné schránky a přinejmenším se snažme dodržovat pitný režim.