Legacy tarot
Ciro Marchetti

SEDM POHÁRŮ

tahle karta nám většinou dává na vědomí, že nějakou iluzi pokládáme za skutečnost. V lepším případě to mohou být jen růžové brýle, a vzdušné zámky, v tom horším je to propadnutí lži, nebo klamu, a to nezřídka i vlastnímu.

Také se nám může velmi zalíbit ve stavu opojení. Někdy ale naopak jsou toto snění a fantazie potřebné, např. při tvůrčí práci, nebo uměleckém vyjádření, je však nutno oddělovat toto tvůrčí „snění“ od reality. Pohárová sedmička může skrývat ještě jedno důležité poselství, a to v případě, kdy stojíte před nějakým rozhodováním, a nemáte dostatek informací či faktů. Zde se pak nebojte rizika a jděte za svým snem. Také situace, kdy máte na výběr příliš mnoho možností, a všechny se jeví jako velmi přitažlivé, až tolik, že si nemůžete vybrat, a trávíte čas tím, že o nich sníte a představujete si,  jaké by to v jednotlivých případech bylo – i zde se objevuje sedmička pohárů – tentokrát jako výzva k tomu, přizvat na scénu trochu rozumu. Některé možnosti, zvolené pouze na základě emocí by pro vás nemusely být výhodné.

Co můžete udělat pro dobrý vývoj událostí: omezte své cíle na ty, které jsou skutečně reálně dosažitelné. Zaměřte energii jiným směrem, než jsou vidiny a nerealistická očekávání.

Co byste dělat neměli: nelžete- hlavně ne sami sobě. Snažte se nepodlehnout náchylnosti k pokušením a závislostem, nepřeceňujte sebe, ani svoje schopnosti.

Ve vztazích: nenalhávejte si, že je realita totožná s vašimi sny, případně televizními novelami. Odlište sexuální touhu od lásky, nelžete partnerovi. Nenasazujte sobě ani jemu růžové brýle. Tato karta bývá varováním před krutým vystřízlivěním.

 Ve financích a práci: Nebuďte přehnaně důvěřiví a naivní, nenechte se ničím balamutit. Vsaďte momentálně spíše na jasný a konkrétně vyznačený cíl, než na růžové sliby.

Ve zdraví: cílem by mělo být snažit se mít vyvážené všechny své životní potřeby. Pokud je v jednom poháru příliš mnoho, a v jiném příliš málo, harmonie nemůže nastat a mohou se objevit zdravotní problémy spočívající v nestřídmosti v jedné oblasti – např. přejídání, alkohol, příliš práce, a na druhé straně nadměrné lenošení, nevyvážené diety…apod.