Darovaný čas

Možná divný nadpis řeknete si…Ale s prvními podzimními mlhami, barevnými listy a časnou tmou, přichází čas navíc. Čas, který můžeme využít jakkoli, četbou, odpočinkem, ale můžeme ho věnovat i nejrůznějším zamyšlením. Nad sebou samými, nad životem vůbec, nad dalšími plány. A ano, i s Tarotem samozřejmě, ode mne nemůžete nic jiného čekat!

Už jsme si říkali, že kartám můžeme položit jakoukoli otázku. Ale jejich prostřednictvím se můžeme také propojit někam dál, než je ten náš všednodenní svět. Můžeme nahlédnout za oponu času a podívat se, co a jak bude. Můžeme si promluvit se svými anděly. Ale taky se můžeme spojit se svými předky. S těmi, po kterých jsme něco zdědili. Něco, co je v našem rodu už od pradávna. Jakýsi odkaz, který máme, a ne vždy si ho jsme vědomi.
Blíží se Samhain. Noc, kdy se otevírá brána mezi světy. Nejlepší příležitost, se zeptat někoho, kdo už není s námi na věci, které jsou pro nás důležité. Třeba kam se poděla ta bílá krabička, kde měla vaše babička vždycky náušnice a už dávno jste ji neviděli…A nebo taky úplně obyčejně, jak se teď mají, tam, co jsou?
Je to stejné, jako jakákoli jiná otázka kartám. Nebojte se. Vaši předkové přece nejsou žádná strašidla. Normálně s nimi mluvte. Opravdu to jde. A jde to i jindy, než na podzim, věřte mi.

Jak na to?

Udělejte si pohodu. Vezměte si teplé ponožky, uvařte si dobrý čaj, zapalte si svíčky. Vzpomínejte chvíli na toho, s kým byste si rádi promluvili.
Zamíchejte si karty a vykládejte do jakéhokoli vámi zvoleného, nebo oblíbeného obrazce.

Ptejte se:

  1. Jak poznám, že jsi tady se mnou?
  2. Jak se ti právě teď daří?
  3. Co mohu udělat, aby ses cítil lépe?
  4. Jaký dar jsem od tebe dostal a zatím ho nevyužívám, protože to neumím, nebo nechci
  5. K čemu mi ten dar může být
  6. Jak mohu pracovat na tom, abych s tvým darem zacházel lépe?
  7. Co jsi mi nestihl říci
  8. Co bych rád řekl já tobě
  9. Tvá rada pro mne na další období

To je všechno. Takhle úplně obyčejné to je. Otázky můžete libovolně obměňovat. Tak Vám přeji krásný podzimní čas a dobré duše kolem!