ZPŮSOBY VÝKLADU

Systémy vykládání -  volím ty jednodušší, rychlejší - stejně jako u jiných typů karet je možných výkladových vzorců velké množství a obvykle nám nic nebrání vybrat a zvolit si svůj vlastní, který nám bude nejlépe vyhovovat.

Zde uvedené systémy jsou převzaty z knihy Reguly Elizabeth Fiechter.

Další, složitější způsoby rozkladu jistě najdete na nějakých stránkách věnovaných speciálně kartám madam Lenormand.

 

Minulost - přítomnost - budoucnost

tento jednoduchý typ vykládání jen s třemi kartami se dobře hodí, když máte problém, který chcete vyřešit.

  2  1   3 

 

První taženou kartu položte doprostřed. Ta představuje váš problém. Druhou kartu vyložte nalevo od první - ta naznačuje, jak problém vznikl. Třetí karta, kterou přiložíte zprava, ukazuje možnost řešení do budoucnosti.

Další výklad se třemi kartami

používá se, když máte aktuální otázku, nebo naléhavý problém, na který byste chtěli okamžitou odpověď. Nejde zde o otázky, které zasahují do daleké budoucnosti, nebo o nějaké zásadní  nebo existencionální problémy, ale o zcela všednodenní věci - jako např. zda je zvolený kurs pro nás vhodný, jestli je někomu možno důvěřovat, jestli se máme vdat na nějakou cestu apod.

Vyložte tři karty jednoduše za sebou a čtěte si příběh, který tam je ukryt.

 

Jádro pudla

U tohoto rozkládacího systému jde o pozadí, tedy vlastní důvod, pravé jádro věci , hodí se, když chceme vědět, o co u nějakého problému či záležitosti jde.

Je to systém, kdy si vyložíte 7 karet, následujícím způsobem .

čtyři karty přijdou zleva doprava každá pod jednu tlapku, jedna na jeho hlavu, jedna na jeho ocásek a jedna doprostřed, na jeho jádro.

Čtyři karty pod tlapkami jsou onen problém, jak postupně rostl. Karta na hlavě pudla je to, co byste rádi měli, co jste si v hlavě hezky uspořádali. Přesně v tom vám karta na ocase udělá pěkný zmatek ( pudlíci jsou veselí pejsci a ocáskem vrtí hodně a rádi)

A konečně karta uprostřed je pravou příčinou vašeho problému. V závislosti na položené otázce to může být také tak, že uprostřed se jedná o vaši pravou podobu, o to, čím v jádru jste, ale nechcete tak působit navenek a karty okolo jsou pak to, co světu ukazujete.

 

                             5      

7 

6

 1  2                         3  4

 

TOPlist
aktualizováno: 15.06.2019 19:50:43