PRŮVODCE VÝKLADY

NEŽ ZAČNETE

Tato sekce mých webových stránek je určena pro ty z Vás, kteří by si chtěli vykládat Tarot sami pro sebe, seznámit se s různými typy a druhy výkladů a postupně se zdokonalit ve "čtení" karet tak, aby dokázali vytvořit a přetlumočit souvislý příběh, který nám karty vypráví.V této kapitole začneme, další druhy výkladů budou vždy v další podsekci, tj. najdete je buď vlevo v menu, nebo vpravo nahoře, otevřete je kliknutím.

 

Začneme od nejjednodušších denních výkladů se třemi kartami, které ale přes svou jednoduchost mají velkou schopnost povědět příběh.

Výklady v této části stránek Vám umožní snadno a vcelku rychle porozumět významu tarotových karet. Poslouží jako jednoduchá pomůcka při řešení jednoduchých problémů, stejně jako při každodenním pohledu do vlastního nitra. Následující základní rozložení karet se výborně hodí pro další rozvoj vaší schopnosti výkladu konkrétních listů.Základem umění tlumočit smysl různých rozložení karet je skutečnost, že odrážejí situaci ve chvíli, ve které jste se rozhodli je vyložit. Dokážete-li zachovat objektivitu, tím lépe. Nejprve se pokuste vymyslet nějaký příěh, spojený s kartami. Vyprávějte si jj nahlas sami pro sebe, abyste si ujasnili, co se vám honí hlavou. Pamatujte, že pokud hledáte odpověď, nelze řešení najít jen v jedné kartě, ale v rozložení a významu všech karet.

Co udělat nejdříve

než se pustíte do vykládání Tarotu, měli byste si dát pozor na několik věcí - mezi nimi například jsou:

  • touha získat stručné a zjednodušené odpovědi - ve vašem životě se mohou objevit věci, které vyžadují hlubší výklad tarotových karet. V každém případě je nejdříve nutné se v práci s tarotem zdokonalit, než začít vynášet spěšné soudy a doměnky
  • snaha vykládat vždy tutéž kartu stejným způsobem - je to ten nejsnazší způsob, jak zakopnout. Je snadné ustrnout u jednoho klíčového slova a jednoho výkladu, protože dalo práci se to naučit nazpaměť a teď se to dobře pamatuje. Tatáž karta však může v různých postaveních znamenat něco zcela opačného, než v jiném!Je třeba hledat souvislosti.
  • přílišná subjektivita - možná budete promítat do karet spíš vlastní přání ohledně toho, co by se podle vás mělo stát, než skutečnost. Jedná se o nejobtížnější rys výkladu tarotu pro vlastní potřebu, neboť všechno co vidíme, si vždy přibarvujeme pro sebe.

Možnosti

  • naučí vás upřímnosti v oblasti citů - pochopíte, že upřímnost v citech povede k větší chuti do života a budete spíš přijímat pozitivní volby, než abyste nechali život jen tak běžet
  • zdokonalí vaši schopnost soustředění a napomůže rozvoji intuice
  • přesvědčíte se, že tarot je nejdokonalejší zrcadlo, v nemž se vy sami odrážíte

První každodenní vzorec výkladu najdete v podkapitole " výklad na dnešní den".

 

TOPlist
aktualizováno: 15.06.2019 19:50:43
Jsem členem
CURRENT MOON