PROBLÉM‚ NÁVRH‚ ODPOVĚĎ

Problém, rada, řešení

Následující velice jednoduchý výklad se hodí, máte-li nějaký osobní problém a nevíte, jak se s ním vypořádat. Možná si právě nyní velice jasně uvědomujete, co potřebuje nápravu - pochroumaný vztah, neuspokojivá práce, neodbytná touha někam odjet, nebo strach ze závazků.

První karta vám ukáže kořeny problému, jež se nacházejí pod jeho zjevnou slupkou. Druhá vám pomůže s vyřešením situace. Problémy se často podobají příznakům nemoci - musíte se podívat na jejich skrytou příčinu a pak se ji pokusit léčit.

Vzorec výkladu je velmi jednoduchý:


 

Ukázkový výklad: problém spočívá v tom, že se paní X nudí se všemi svými přáteli

    

 

 

 

 

 

 

1) Pětka mečů - moje potíž pramení z toho, že myslím jen sama na sebe. Izoluji se a vymezuji si jen velmi úzký okruh zájmů. Nenacházím čas na naslouchání druhým a nedávám nikomu možnost, aby se ke mně mohl přiblížit.

2) Pětka pohárů - cesta k řešení vyžaduje připustit, že věci je nutno změnit a já musím opustit a rozloučit se se svým dosavadním způsobem chování, bez ohledu na to, jak "bezpečně" se díky němu cítím.

3) Král pohárů - řešení zní - budu si počínat tolerantněji a starat se více i o druhé. Také budu ostatní více sledovat a přijímat nové myšlenky, pak se možná nebudu tak nudit. Možná potřebuji pochopit, že moje nuda vypovídá víc o mě samé, než o mých přátelích

 

TOPlist
aktualizováno: 15.06.2019 19:50:43