PRAVIDLA DOBRÉHO VYKLADAČE

Zdá se to složité, být dobrým vykladačem...nebo takového najít...

tři pravidla pro toho, kdo vykládá i pro toho, kdo svého vykladače hledá jsou jednoduchá:

  • Nevěř nikomu, kdo je nejlepší a jediný,
  • Nevěř nikomu, kdo zakazuje a vyhrožuje,
  • Nevěř nikomu, kdo říká přesně to, co chceš slyšet

Lidé, kteří něco skutečně vědí, obvykle umějí uznat, že se mohou mýlit a nejsou tak pyšní a povýšení, aby o sobě tvrdili, že jsou těmi nej.. .Moudré cesty nabízejí, ale nepřikazují - a ten, kdo potřebuje přikazovat a ovládat druhé strachem, obvykle nebývá sám v pořádku. Chytrá a moudrá věštkyně nebo věštec Vám nebude říkat podrobnosti z Vašeho soukromí - dělá to jen ten, kdo sám sobě potřebuje něco dokázat a Vás chce oklamat nebo zmást.

A tak, chcete-li být dobrými vykladači, berte Tarot především jako hru. Možná se naučíte rozpoznat, co budoucnost skrývá, možná poznáte i to, jaké denní starosti, nebo zásadní osobnostní problémy má osoba, sedící před Vámi - anebo Vy sami. Možná to také nepoznáte - kdo ví. Je mnoho lidí a určitě takové znáte, se kterými byste nechtěli sdílet společnou kancelář, je mnoho jiných, kteří jsou Vám nesympatičtí, nebo z nich máte obavy. Jsou i takoví, s nimiž si nemáte co říci a vzniká mezi vámi napětí. Nemůžete si rozumět s každým člověkem, každý nemůže být Vaším nejlepším přítelem, - a proto nemůžete ani do každého vidět a rozkrýt každý problém. Ale to neznamená, že Vám vykládání karet nejde. Nesuďte sebe sami příliš přísně. Nechtějte po sobě nemožné! Někdy to prostě nejde, výklad se nepovede a jindy to vyjde třeba jen napůl. Je to přirozené. K lidem, kteří se nikdy nemýlí a jsou vždy dokonalí, má okolí nedůvěru a oni sami jsou nespokojení a bez přátel - do slunce se nelze dívat věčně.

Naučte se naslouchat. Lidí, kteří chtějí hovořit, je mnoho. Těch, kteří jsou ochotní naslouchat, je málo. Ten, který pořád hovoří, nic neslyší. Naučte se naslouchat sami sobě. Ten, kdo stále po něčem touží, neslyší sám sebe a nerozumí si. Umění klidu je velkým uměním.

Neubližujte. Hodně často se dovíte pomocí výkladu o průběhu či pozadí životních situací cosi navíc. Ne vždy tomu budete zcela rozumět. Ale pokud se pokusíte porozumět násilím, zmatete sami sebe a ublížíte si. Ale můžete ublížit i druhým. Velmi mnoho lidí nesnese, když se mají dozvědět celou pravdu. Pokud jim ji řeknete, budou buďto velmi smutní, nebo se obrátí proti Vám. Není ani důvod, říkat celou pravdu - lidé mají tak rádi tajemno...

Nespokojte se s prvním významem Vašeho výkladu. Významy Tarotových karet jsou vrstevnaté, jeden se skládá na druhý. I každý výkladový obrazec bude mít více významů. Zkuste najít tak tři, později čtyři i více významů pro každý obrazec. Skořápky zakrývající skutečnost se před Vámi sloupnou a uvidíte mnohem více ze skrytých skutečností. Vykládáte-li druhému, zvykněte si hned při výkladu říkat nejdříve jednu vrstvu, to je ta nejobyčejnější, zaměřená na události a pak postupovat stále hlouběji, k příčinám a skrytým vztahům. Tak dosáhnete odkrytí alespoň tří vrstev, možná i více a sami můžete být překvapeni, co všechno se objeví na "druhý" a další pohled.

 

 

TOPlist
aktualizováno: 15.06.2019 19:50:43