AŽ PŘIJDETE POPRVÉ...

Už samo rozhodnutí „jít ke kartářce“ znamená pro mnohé z nás stres. Nevíme, co můžeme čekat od ní, co se čeká od nás,  bojíme se, že se dovíme něco, co nechceme, nebo nejsme připraveni slyšet.
Tyto pocity jsou zcela přirozené a pochopitelné. Když nevíme, jaké něco je, znervózňuje nás to. Proto vám chci na tomto místě trochu od těchto obav pomoci, abyste  věděli, co můžete čekat ode mne, a naopak, co čekám já od vás.
Co můžete čekat ode mne
 • Diskrétnost – nikdy a za žádných okolností nemluvím o osobách ani problémech mých klientů. Také nemám potřebu z vás páčit za každou cenu vaše jméno. Postačí křestní a pokud nebudete chtít, nemusí být žádné, nevedu si žádnou databázi klientů s osobními údaji. Nehlásím se vám na ulici, ani vám netelefonuji domů, pokud na tom nejsme domluveni.
 • Otázky – ptám se vás. Ne proto, že bych vám potom rafinovaně kladenými  dotazy zjištěná fakta chtěla zpětně „prodat“ ve výkladu. Můj způsob výkladu není můj monolog. Je to dialog – s vámi. Minimálně se zeptám, co přesně byste rádi věděli ohledně situace, se kterou přicházíte. Je to proto, že musím mít se svých karet na CO zeptat a formulace otázky je hodně důležitá. Čím konkrétněji se mohu ptát karet, tím konkrétnější jsou jejich odpovědi. Pokud mi na dotaz , co vás přivedlo k výkladu odpovíte „nevím“, nebo „tak asi všechno“  k výsledku se samozřejmě dobereme také, ale rozhodně to bude trvat déle, a odpovědi budou stejné, jako vaše otázky – obecné a nic moc konkrétně neříkající.
 • Snahu dobrat se výsledku – při každém výkladu se vždy snažím o vyčerpávající odpověď na vaši otázku. Ne vždy je na první pohled jasné, kam situace dále povede, proto od vás budu chtít dokládat další karty k již vytaženým a někdy se tím i změní pohled na ty předchozí. Karty dávají odpovědi ve vrstvách, při každém dalším pohledu se odkryje nová a nová. Někdy je vývoj jasný na první pohled, někdy potřebujeme více karet i času, takový je i život.
 • Odpovědi – a to ne vždy takové, jaké byste chtěli slyšet. Karty jsou nezávislé médium a nebudou vždy dávat odpovědi líbivé a takové, jaké slyšíte rádi. Musíte být připraveni i na takové, které se vám líbit nebudou .
 Co ode mne čekat nemůžete
 •  Kategorické výroky – to vás čeká a nemine. Karty nejsou despotickým vladařem, jsou rádcem, který ukáže možnosti - to, jakou cestu si potom vyberete, záleží pouze na vás.
 • Hodnocení – nikdy nehodnotím,nekritizuji  ani nekomentuji situace, ve kterých se moji klienti nacházejí, ani jejich chování, které je tam dovedlo. Vždy se vyskytnou nějaké důvody, proč se v které situaci nacházíme a mně rozhodně nepřísluší hodnotit zrovna ty vaše. Nejsem výchovný poradce a to, jestli máte nebo nemáte např. kromě manžela nebo manželky také přítele nebo přítelkyni , nebo nesnášíte svou tchyni a závidíte šéfovi , to je pouze vaší věcí.
 • Zlehčování – každou vaši otázku beru vážně. Každý máme jiný žebříček hodnot a záleží nám na jiných věcech. Co někomu připadá jako neskutečná malichernost, je pro jiného zásadní problém, který potřebuje řešit. Všechno, s čím se na mne obracíte beru jako věc, na které vám záleží, protože jinak byste se na to zřejmě neptali, a mně skutečně nepřísluší hodnotit nebo kritizovat vaše důvody, které vás k vaší otázce vedou.
 • Čarování – neumím vám přičarovat „peníze a ženicha“, ani vám vyčíst z karet výherní čísla ve sportce či jiných loteriích.
 •  Také vám neumím říct datum, kdy potkáte osudového muže, ani kde bydlí a ani jeho telefonní číslo. Také neumím zařídit, aby na vaši protivnou sousedku spadl květináč a přání podobných kategorií.
 • Minulost – můj výklad nespočívá v tom, že se budu půl hodiny vašeho času pídit po tom, co se vám přihodilo či nepřihodilo před dvaceti lety. To vy víte sami nejlépe a pokud to není zásadně důležité pro současný výklad tak mi do toho upřímně řečeno ani nic není. Pokud to důležité je, zcela určitě se to ve vytažených kartách objeví.
Co čekám já od Vás
 • Důvěru – v tom smyslu, že mi dokážete věřit, že se snažím podle svého nejlepšího svědomí přetlumočit poselství Vámi vytažených karet a nikoli Vám nabulíkovat to, co byste rádi slyšeli.
 • Respekt k Tarotu – alespoň minimální, spočívající v tom, že mě nebudete vyhledávat z legrace či pro dokazování toho, zda „uhádnu“  že vás v pěti letech přejel pošťák na kole. Věřte mi, že většinou neuhádnu. Pokud to nesouvisí s dnešní situací.
 • K tomuto bodu ještě patří – velmi Vás prosím, pokud nebudete moci přijít ať už z jakéhokoli důvodu, nebo se prostě necítíte připraveni slyšet odpovědi na své otázky, nebo jednoduše důvod pominul,dejte mi to prosím vědět. Stačí SMS bez udání důvodu, nebo dlouhého vysvětlování, jen abych věděla, že nepřijdete. Nutit vás k tomu samozřejmě nelze a naprostá většina mých klientů vědět dá, ale přece jen - pokud to neuděláte, blokujete tím zbytečně čas - buď můj nebo ten, který by mohl využít někdo jiný se svou starostí.

  Tak a to je v kostce vše, co můžete a nemůžete čekat při Vaší první návštěvě u mne.
  Doufám, že Vám těch pár řádků aspoň trochu pomůže v rozhodování, zda jít, či nejít poprvé ke kartářce. 
TOPlist
aktualizováno: 15.06.2019 19:50:43
Jsem členem
CURRENT MOON