2019 - STRUČNÝ VÝHLED

Vážení přátelé, podívejme se opět společně, jak nám padly karty pro rok 2019
 

Ani letos nebudu tento malý, velmi stručný roční výhled příliš rozebírat. Jednak je velmi obecný, takže samozřejmě nemůže, ani není jeho cílem přesně vystihnout individuální záležitosti. Takovýto náhled je jen orientační, a zcela určitě se bude v jednotlivostech odchylovat. Takže nebudu ani příliš detailně vysvětlovat jednotlivé významy karet, protože bych ráda, abyste i tentokrát nechali na sebe působit jen obrazy, i bez přesné znalosti jejich významů a používali svou intuici, která obvykle neklame. Obecně však i tento malý výklad poslouží dobře k  základní orientaci pokud jde o vlivy, které na nás budou v různých oblastech v Novém roce působit.


0. Podstata roku – Král mečů. Vypadá to na rok, kdy budeme potřebovat bystrou mysl a schopnost rychlého rozhodování. Rok mečového krále po nás bude požadovat verbální obratnost, výbornou schopnost komunikace, logického úsudku a analytického myšlení. Je pravděpodobné, že doba bude přát inteligenci, spravedlivosti a objektivitě. Tato podstata symbolizuje i rozhodování a odhodlanost. V tomto období si můžeme vybudovat autoritu, převzít moc, či dosáhnout svých cílů. Obecně bude rok rychlý a nebude příliš přát emocím. Problémy bude potřeba řešit věcně a rychle.

1. Jak se budeme cítit – Páže pentaklů – tento rok před námi bude ještě spousta práce na tom, co chceme dosáhnout. Bude potřeba se hodně učit a hodně pracovat. Naštěstí tohle páže má dostatek trpělivosti i ochoty učit se a zdokonalovat. Kromě dovedností totiž potřebujeme i zkušenosti. Nicméně jsme položili dobré základy, naše studia začnou nabývat konkrétní podoby. Je potřeba, abychom nestagnovali. Jakmile zvládneme jednu úroveň, pokročme dále, do dalšího levelu.

2. Oblast financí Svět. Tato karta slibuje finanční úspěch a prosperitu. Je možné, že bude spojen s pobytem nebo spoluprací se zahraničím. Pro oblast obchodního podnikání nebo profese to může být dokonce nezbytné. Neměli bychom se obávat jít i touto cestou, protože Svět je nám v tomto období otevřen a nevyužitou příležitost bychom už podruhé nemuseli dostat. V otázce financí bychom se tento rok měli cítit v bezpečí a dosáhnout cílů, ke kterým míříme. Cesta k nim nebude vždy jednoduchá, ale pokud budeme schopni poučit se z chyb a hledat nové možnosti, bude se nám dařit dobře a naše finance budou vzkvétat

3. Události v rodině – Trojka pentaklů mluví o radosti z kreativity, z tvůrčího procesu i spolupráce. Tento rok bude krokem k vyzrálejším formám partnerství a rodinných vztahů. Budeme sklízet, co jsme předchozím jednáním zaseli. Uvědomíme si, že na vztahu je potřeba nejen práce, ale hlavně spolupráce zúčastněných. Možná se ukáže potřeba vyrovnat se se zkušeností každodenní všednosti, s rutinou a „obyčejnými“ časy. Tato karta nás také může upozornit na to, že nejen prací živ je člověk, což v rodině platí obzvláště. Možná bude čas trochu se v té honbě pozastavit a přerovnat si životní priority.

4. Zdraví a fyzická kondice Devítka holí – v tomto roce si možná uvědomíme, kolik jsme v minulosti vyplýtvali energie a jak jsme tím vyčerpáni. Je čas hlídat rezervy fyzických sil a do budoucna nasadit pohodlné tempo. Vždy by nám mělo zbývat tolik energie, abychom mohli udělat i ten poslední krok, zbývající k realizaci našich plánů. K čemu by nám bylo zkolabovat metr před cílem…

5. Láska a partnerství Císařovna – pro tuto oblast bychom si těžko mohli přát lepší kartu. Pod vlivem Císařovny vše vzkvétá a roste, doba přeje hojnosti i plodnosti. Čas mateřství a péče o děti, doba radosti a lásky. Možná bude také potřeba si právě uvědomit, kolik své péče věnujeme lidem v rodině, zda jí není náhodou tolik, že ji vnímají jako břemeno. Láska vzkvétá, pokud má možnost dýchat a růst. Přemíra péče může krásnou květinu také zahubit.

6.  Omezení, negativní vlivy – Čtyřka pentaklů - Je možné, že pod vlivem této karty budeme omezeni svým vlastním strachem uvolnit křečovité sevření, kterým držíme své finance, ale možná také lidi, kteří s námi žijí, své pracovní projekty, svou firmu. Tahle karta upozorňuje na to, že pokud toto sevření neuvolníme, i když ze strachu, že přijdeme o to, co jsme pracně získali, nemůžeme se pohnout dále a umožnit další rozvoj. Pokud neinvestujeme nějaké peníze do rozvoje firmy, nemohou nám další proudit. Peníze jsou oběživo, mají tedy obíhat. Když nenakoupíte do svého podniku další židle, nemůže k vám přijít více hostů, protože si nemají kam sednout. Stejně tak, pokud neuvolníte sevření své ruky, kterou držíte hrst peněz, nemůže vám do stejné ruky někdo další peníze přidat…Přílišná opatrnost jsou klíčová slova pro tuto kartu.Mysleme na to!

7. Práce a kariéraŠestka holí – tahle karta mluví sama za sebe. V pracovní oblasti se nám bude dařit dobře – tedy pokud my sami budeme chtít svého vítězství dosáhnout. Je potřeba se o své plány a ambice také trochu poprat, i když často jen sám se sebou, někdy přece jen i s konkurencí. Tento rok si ale budeme moci zaslouženě vychutnávat své pracovní úspěchy. Důležitou věcí ale je, neusnout na vavřínech. Pořádně oslavit, užít si úspěch, a pokračovat! Před námi jsou ještě další výzvy!

8. Společenské vztahy – Dvojka pohárů – dařit se bude i ve vztazích s ostatními lidmi. Během roku potkáme příjemné lidi, se kterými nám bude dobře, najdeme nová přátelství, společenské zájmy i důvody k setkávání. Atmosféra bude milá a přátelská, byla by škoda si ji pokazit svým vlastním přístupem. Vlídnost nás nic nestojí. Proč ji nepřijmout za vlastní a chodit s ní i ven, mezi ostatní lidi. Úsměv zdobí, nenechávejme ho doma, berme si ho sebou i do práce!

Přeji nám všem krásný a úspěšný rok 2019!

 

Jako bonus pro vás mám výkladový obrazec pro ty, kdo si vykládají karty i sami, abyste si mohli vyložit třeba zase trochu jinak, než jako vždycky. Změna je totiž život sám! Odkaz vede do mojí tréninkové tarotové skupiny na FB.

 

 

TOPlist
aktualizováno: 13.07.2019 20:45:00
Jsem členem
CURRENT MOON